Nieoczywisty pogromca osadów z mydła i kamienia. Łazienka odzyska blask

Chcesz szybko odświeżyć łazienkę, ale jak na złość szafka z detergentami świeci pustkami? Nie załamuj rąk i nie zawieszaj na drzwiach tabliczki z napisem „nieczynne”. Z zabrudzeniami na armaturze poradzisz sobie produktem z podręcznej kosmetyczki. Upora się z osadami z mydła i kamienia, które każdego dnia obrastają łazienkową wyposażenie.

Porządki last minute, czyli jak szybko wyczyścić łazienkę?

Spontanicznie zaprosiłeś gości, a może znajomi sami zadzwonili, że są w okolicy i chętnie wpadną z wizytą? Niezależnie od okoliczności, warto znać domowe sposoby na szybkie wyczyszczenie łazienki, dzięki którym armatura będzie błyszczeć. Nieestetyczne naloty na kranach tworzą bowiem wrażenie nieporządku i zapuszczenia tego pomieszczenia. Na szczęście nie zawsze musisz sięgać po sklepowe detergenty. W szybkich porządkach pomoże pianka do golenia.

Sprawdź: Nietypowe zastosowanie folii aluminiowej w domu. Szczególnie przyda się w upalne dni

Reklama

Nietypowe zastosowanie pianki do golenia

Mimo swojego jasnego przeznaczenia produkt ten jest dużo bardziej wszechstronny. Przyda się nie tylko do usunięcia niechcianego owłosienia i łagodzenia ewentualnych podrażnień, ale także do czyszczenia łazienki w trybie ekspresowym. Jej lekka konsystencja sprawia, że jest bardzo wygodna w użyciu i pozwala na precyzyjne dozowanie w miejscach, które wymagają umycia.

Jak wyczyścić armaturę z osadów domowym sposobem?

Jesteśmy przekonani, że nikt nie przeciera kranu po każdym użyciu. Dlatego właśnie baterie łazienkowe stają się niezwykle podatne na powstawanie zacieków z mydła i osadów z kamienia. Zamiast się poddawać, czas przejść do ofensywy.

  • Nanieś warstwę pianki do golenia na zabrudzoną powierzchnię.
  • Zostaw na 15-20 minut. W tym czasie domowy środek czyszczący dotrze do wszystkich zakamarków i usunie szpecące naloty.
  • Po upływie tego czasu przetrzyj energicznie miękką szmatką i wypoleruj.

Armatura odzyska blask bez stosowania żrących preparatów. Co więcej, regularnie stosowanie pianki do golenia do czyszczenia sprawia, że kamień osadza się dużo wolniej.

Zobacz: Skąd bierze się brzydki zapach w łazience? Jak się go pozbyć?

Jak jeszcze wykorzystać piankę do golenia?

Dzięki temu produktowi w prosty sposób rozprawisz się z powszechnym łazienkowym problemem. Pianka do golenia zapobiega parowaniu luster i powstawaniu brzydkich smug. Jak ją stosować? Niewielką ilość nanieś na suchą ściereczkę bawełnianą lub ręcznik papierowy. Wetrzyj w szklaną powierzchnię i wypoleruj. Po kolejnej kąpieli zauważysz, że lustro pozostało suche.

Polecamy:

Trzy kroki do udrożnienia odpływu. Szybko odblokujesz zatkany zlew

Nie masz klimatyzacji? W ten sposób błyskawicznie schłodzisz mieszkanie

INTERIA.PL
Powiązane porady

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama