Reklama

Niecodzienne zastosowania piłeczek tenisowych

Piłeczki tenisowe mogą być użyte zarówno podczas treningu, jak i w życiu codziennym. Jeżeli ciekawi cię do czego możesz ich użyć, to mamy dla ciebie kilka ciekawych propozycji. Pokażemy ci, jak wykorzystać piłeczki tenisowe w codziennym życiu, podczas porządków czy drobnych prac w domu. Z pewnością nasze sposoby przypadną ci do gustu. Dlatego skorzystaj z nich już dziś.

Pranie nie będzie się zbijać

Chcąc wyprać puchową pościel czy kurtkę, można spotkać się z tym, że wypełnienie zbije się w kłęby w jednym miejscu, przez co kołdra czy kurtka traci swoją puszystość. Aby temu zapobiec, wrzuć do pralki dwie lub trzy piłeczki tenisowe. Uderzając podczas prania w pierze rozbiją zbite grudki wypełnienia, dzięki czemu prany przedmiot będzie puszysty, jak nowy.

Zrelaksuj swoje stopy

Jeżeli odczuwasz uporczywy ból stóp, zafunduj im wspaniały masaż. Nie musisz płacić za drogie zabiegi, wystarczy do tego piłeczka tenisowa położona na podłodze. Umieść na niej bose stopy i rolując piłkę po podłodze dociskaj lekko, wykonując odprężający masaż stóp.

Pomasuj bolące plecy

Skoro piłeczki tenisowe przydają się na ból stóp, to dlaczego nie wykorzystać ich do masażu bolących pleców. Umieść kilka piłeczek w czystej, długiej skarpecie, zabezpiecz końce i przesuwaj po plecach wykonując delikatny masaż. Wypustki i nierówne kształty idealnie wymasują bolące miejsca.

Mini pojemnik na gwoździe, wkręty i nakrętki

Jeżeli masz mnóstwo rodzajów śrubek, gwoździ czy nakrętek, zrób dla nich oddzielne organizery. W tym celu użyj na przykład piłeczek tenisowych. Natnij je wzdłuż szwu, delikatnie naciśnij aby otworzyć wnętrze i wsyp wszystkie niezbędne akcesoria. Kiedy będziesz chciał ich użyć, wystarczy, że ponownie delikatnie ściśniesz piłeczkę, a znów się otworzy i bez problemu wydobędziesz potrzebny przedmiot.

Piłeczki tenisowe przy zszywaniu dziurawych skarpet

Twoje skarpety mają dziurę na palcach lub pięcie? Nie wyrzucaj ich, a spróbuj zszyć. Aby ułatwić sobie to zadanie, użyj piłeczki tenisowej. Weź jedną i wsuń do wnętrza skarpety, dokładnie tam gdzie znajduje się dziura. Dzięki temu znacznie łatwiej będzie zacerować otwór.

Podpórka do roweru

Jeżeli jesteś zapalonym kolarzem, to wiesz jak ciężko jest ustawić rower na trawie lub na plaży. Podpórka zapada się w miękkim podłożu uniemożliwiając stabilne postawienie pojazdu. Z pomocą przyjdzie niezawodna piłka tenisowa. Wytnij w niej otwór o średnicy podobnej do średnicy podpórki i i nabij ją kiedy będziesz ustawiać rower. Dzięki temu trikowi, nawet piasek nie zdoła zachwiać stabilnie postawionym rowerem.

Otwórz butelkę

Jeżeli masz problem z odkręceniem kapsla z butelki, ślizgają ci się ręce, a żaden inny sposób nie skutkuje, wypróbuj piłeczki tenisowej. Przetnij ją na pół, a następnie przykryj nią kapsel. Teraz przekręć kapsel, a bez problemu odkręcisz go od butelki.

Pomóż delikatnie wbić gwoździe

Jeżeli chcesz wbić gwóźdź w delikatny materiał, naprawić meble lub umieścić drewniany kołek w otworze, to nie możesz zbyt mocno uderzać młotkiem. W przeciwnym razie gwóźdź zamiast wbić się może uszkodzić płytę. Chcąc temu zapobiec, najłatwiej nie uderzać bezpośrednio młotkiem w gwóźdź. Przyłóż więc piłeczkę tenisową. Jest ona na tyle twarda, aby umożliwić wbicie gwoździ lub innych akcesoriów, a jednocześnie na tyle miękka, żeby zamortyzować uderzenie.

Piłeczki tenisowe pomogą zaparkować samochód

Jest to porada szczególnie cenna dla młodych kierowców. Ucząc się parkować samochód w garażu, możesz mieć problem z orientacją jak daleko możesz jeszcze podjechać. Aby zmniejszyć poziom stresu, zainstaluj na suficie haczyk, z którego zwisać będzie piłeczka tenisowa. Kiedy uderzy delikatnie w szybę, to będzie znak, że należy zatrzymać samochód.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama