Reklama

Naturalny środek do czyszczenia mebli

Jeżeli zależy ci na czystości w domu, ale z drugiej strony nie chcesz wydawać mnóstwa pieniędzy na środki chemiczne do sprzątania, to mamy dla ciebie dobrą alternatywę. Domowe środki czyszczące nie są wcale gorsze od tych, które znajdziemy na sklepowych półkach, a do tego wykonane są z naturalnych składników i z pewnością mają znacznie lepszy wpływ na nasze zdrowie, niż chemiczne płyny do czyszczenia. Dziś przedstawiamy alternatywę dla sklepowego płynu do czyszczenia mebli.

Reklama

Czego potrzebujesz do przygotowania takiego płynu? 1 szklankę oliwy z oliwek, 1 szklankę octu (może być zwykły biały lub jabłkowy), 1 łyżeczkę mydła kastylijskiego i 15 kropli dowolnego olejku eterycznego (lub ich mieszanki).

Jak przygotować preparat? Oliwę i ocet pomieszaj z olejkiem eterycznym. Jeżeli zapach będzie dla ciebie zbyt słaby, możesz dodać więcej olejku eterycznego, ale pamiętaj aby wybrać lekkie zapachy, ponieważ będą unosiły się w powietrzu wypełniając całe pomieszczenie. W butelce z rozpylaczem umieść mydło kastylijskie.

Bo butelki dolej pozostałe składniki, zakręć i delikatnie wymieszaj aby nie wytworzyć piany. Preparat jest gotowy do użycia. Wystarczy już tylko spryskać czyszczoną powierzchnię i przetrzeć ją miękką szmatką. Płyn nadaje się zarówno do czyszczenia mebli drewnianych, jak i ze sklejki.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama