Reklama

Naturalne metody czyszczenia kabiny prysznicowej

Kabina prysznicowa, nawet wieloletnia, może być piękną dekoracją łazienki pod warunkiem, że regularnie o nią dbamy. By pięknie lśniła i zachęcała do codziennej kąpieli, nie musimy używać silnych środków chemicznych, które nierzadko są również drogie. Oto sprawdzone domowe metody.

Ocet i kwasek cytrynowy - niezawodny duet

Ocet i kwasek w połączeniu doskonale sprawdzają się w czyszczeniu kamienia i rdzy. Jeśli pojawiły się takie naloty na kabinie, koniecznie przetestujmy siłę tego duetu. Miksturę z tych składników najlepiej wlać do butelki z atomizerem (szklanka wody i łyżeczka kwasku cytrynowego), delikatnie wstrząsnąć, a następnie spryskać całą kabinę i pozostawić na kilka minut. Na koniec dokładnie czyścimy kabinę gąbką. Mikstura ta sprawi, że kabina będzie nie tylko czysta, ale i błyszcząca. Z kwasku cytrynowego możemy przygotować również osobną miksturę (dwie łyżki kwasku należy wymieszać z 200 mililitrami wody).

Płyn nabłyszczający do naczyń

Jeżeli nie przepadamy za zapachem octu, do czyszczenia kabiny możemy użyć płynu nabłyszczającego do naczyń mytych w zmywarce. Przed jego użyciem najlepiej zmyć naloty z wody i mydlin na kabinie, a następnie spłukać kabinę. Kolejny krok to spryskanie jej płynem nabłyszczającym. Zalecamy przelać go do butelki, a następnie spryskać kabinę i przetrzeć gąbką. Będzie pięknie błyszczeć.

Papka z sody oczyszczonej

Jednym z niezawodnych domowych środków czyszczących jest soda oczyszczona, która świetnie poradzi sobie również z brudną kabiną prysznicową. Wystarczy, że przygotujemy papkę z sody (proszek plus odrobina wody), a następnie naniesiemy ją na kabinę używając do tego gąbki. Po kilku minutach czyścimy kabinę i spłukujemy ciepłą wodą.

Soda oczyszczona i woda utleniona

Ta mieszanka pomoże usunąć grzyb oraz pleśń, które lubią pojawiać się w kabinie prysznicowej, a szczególnie w miejscach trudno dostępnych. Jak zastosować mieszankę z wody utlenionej i sody oczyszczonej? Powierzchnię, na której pojawiły się pleśń lub grzyb, posypujemy sodą oczyszczoną i pozostawiamy na 10 minut. Następnie szorujemy te miejsca intensywnie, by pozbyć się większości zanieczyszczeń. Polewamy zabrudzenia wodą utlenioną (o stężeniu trzyprocentowym), a następnie przecieramy suchą szmatką i pozostawiamy do wyschnięcia. Ten sposób pomoże usunąć zarodki pleśni, którym wiele środków czyszczących nie może podołać.

Warto pamiętać

By nasza kabina prysznicowa była czysta i zachęcała, żeby się w niej wykąpać, powinniśmy pamiętać, by nie zamykać jej zaraz po kąpieli, a pozostawić do wyschnięcia. Dzięki temu zmniejszymy ryzyko rozwoju pleśni oraz grzybów.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama