Reklama

Nałóż na rolkę z papierem toaletowym. Genialny patent na brzydki zapach w łazience

Dbanie o czystość w łazience dla niektórych osób stanowi duże wyzwanie. Szorowanie wszystkich zakamarków, usuwanie osadu z kamienia i mydła, walka z zaciekami w toalecie… Jest tego sporo, ale regularne porządki pozwalają utrzymać porządek bez tytanicznej pracy. Co jednak zrobić, jeśli w łazience, mimo systematycznego czyszczenia, panuje nieprzyjemny zapach? Istnieją triki, które pozwolą w sprytny sposób zażegnać drażniący nos kryzys.

Zapach stęchlizny w łazience. Winne ręczniki?

Często zdarza się, że ręczniki nie mają okazji całkowicie wyschnąć po naszych kąpielach. Dotyczy to zwłaszcza ręczników, których używamy do wycierania rąk, ale nie tylko. Wilgoć panująca w pomieszczeniu i często niewystarczająca wentylacja doprowadzają do tego, że ręczniki zamieniają się w idealną pożywkę dla bakterii. Mało przyjemna perspektywa, biorąc pod uwagę, że mają kontakt z całym naszym ciałem, prawda?

Trzeba wziąć pod uwagę, że to właśnie one mogą być źródłem przykrego zapachu, jaki bije w nozdrza już od wejścia do łazienki. Z pomocą przychodzi pranie ręczników z octem. Dokładniej chodzi o dodanie szklanki octu do ostatniego cyklu płukania. Składnik ten umożliwi całkowite wypłukanie resztek detergentów, a do tego przedłuży trwałość kolorów. Co jednak najważniejsze, pozwoli uporać się z nieświeżym zapachem stęchlizny. Ważną informacją jest to, że woń octu szybko wietrzeje podczas suszenia, więc nie musisz się jej obawiać.

Reklama

Zobacz: Prawdziwy filtr i pochłaniacz "paskudztw" wśród zieleni. Kupisz za 20 złotych

Trik na świeży zapach w łazience i toalecie

Patent ten przyda ci się niezależnie od tego, czy w twoim domu toaleta umiejscowiona jest w osobnym pomieszczeniu, czy stanowi część łazienki. Nie chcesz kupować mało efektywnego odświeżacza powietrza? Sięgnij po swój ulubiony olejek eteryczny i nasącz nim wewnętrzną część tekturowej rolki od papieru toaletowego. Przyjemny zapach będzie unosić się w pomieszczeniu po każdorazowym użyciu!

Jak utrzymać szczotkę toaletową w czystości? To proste!

Ten niepozorny przedmiot również może być źródłem odoru opanowującego łazienkę. Do tego szczotka toaletowa przez swoje przeznaczenie stanowi raj dla zarazków. Odkładasz w nieskończoność jej umycie? Już nie musisz! Wystarczy, że po użyciu wypełnisz pojemnik na szczotkę ulubionym środkiem do czyszczenia. W ten sposób bez wysiłku ją zdezynfekujesz i wyeliminujesz źródło nieprzyjemnego zapachu w pomieszczeniu.

Soda oczyszczona jako naturalny pochłaniacz zapachów

Zapewne każdy zwolennik naturalnych i domowych sposobów na sprzątanie miał już okazję zapoznać się z wszechstronnymi właściwościami sody oczyszczonej. Radzi sobie z najróżniejszymi zabrudzeniami - nawet osadami, które wydają się oblepiać nasze sprzęty już na dobre.

Warto uświadomić sobie, że soda znakomicie absorbuje zapachy. Znajdź więc niewielki słoik i napełnij go tym produktem. Możesz dodać również ulubioną sól do kąpieli. Wsyp odrobinę suszonych kwiatów, a naczynie owiń ozdobną wstążką. Twój domowy odświeżacz powietrza będzie nie tylko działał, ale i prezentował się nienagannie.

Polecamy:

Jak wyczyścić szafki kuchenne na błysk?

Działa jak "wysysacz" brudu, a kosztuje grosze. Fugi będą lśnić

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama