Reklama

Najlepsze patenty na czyszczenie kabiny prysznicowej

Posiadanie kabiny prysznicowej w domu może być dla niektórych bardzo praktycznym rozwiązaniem. Aby była perfekcyjnie czysta, trzeba ją regularnie myć, ponieważ zbierają się na niej osady z mydła, na armaturze szybko osiada kamień, a w szczelinach i zakamarkach może pojawić się niebezpieczna pleśń. Na szczęście, istnieją łatwe sposoby, by ją jednak szybko doprowadzić do porządku. Jak szybko wyczyścić kabinę prysznicową? Jak wykorzystać do tego sok z cytryny i wodę utlenioną? Przedstawiamy garść przydatnych informacji.

Reklama

Usuń osady

Osady z mydła są bardzo trudne do usunięcia. Zazwyczaj sięga się po środki chemiczne, które mogą powodować podrażniania skóry i reakcje alergiczne. Pomocny okazuje się ocet spirytusowy. Wystarczy przelać go do buteleczki ze spryskiwaczem, dokładnie pokryć zabrudzoną powierzchnię i zostawić na kilkanaście minut. Później wystarczy dokładnie przetrzeć ją wilgotną ściereczką. W przypadku trudnych zabrudzeń, posłuż się szorstką stroną gąbki.

Armatura na błysk

Armatura pokrywa się nie tylko uporczywym osadem z mydła, ale i kamieniem. Aby doczyścić ją na błysk, sięgnij po sok z cytryny wymieszany z odrobiną wody, który dokładnie rozprowadzisz za pomocą ściereczki. Dzięki temu zabiegowi szybko usuniesz osad bez konieczności polerowania metalowych elementów. Jeśli kamień dostał się do trudnodostępnych szczelin, namocz w occie ręczniki papierowe i dokładnie pokryj nim krany i zawory. Po kilku minutach ściągnij je i przepłucz pod bieżącą wodą.

Słuchawka prysznicowa na błysk

Dysze słuchawki prysznicowej często pokrywają się kamieniem, który sprawia, że strumień wody rozpryskuje się na wszystkie strony. Jeśli możesz, rozkręć słuchawkę i włóż, najlepiej na całą noc, do miski wypełnionej octem. Gdy nie jest to możliwe, wlej specyfik do dużego woreczka strunowego, umieść w niej słuchawkę i dokładnie zawiąż sznurkiem lub gumką recepturką.

Nie zapominaj o brodziku

Brodzik trzeba czyścic regularnie, ponieważ brud na jego powierzchni sprzyja nie tylko powstawaniu osadów, ale również rozwojowi grzybów, bakterii i pleśni. Jak go szybko wyczyścić? Wystarczy pokryć go dokładnie octem, który nie tylko usuwa zanieczyszczenia, ale także dezynfekuje powierzchnie. Jeśli brud jest wyjątkowo uporczywy, w łatwy sposób przygotujesz pastę: wystarczy w sodzie oczyszczonej rozpuścić tyle octu, aby mieszanka miała gęstą konsystencję. Nanieś odrobinę papki na gąbkę i wcieraj w zabrudzoną powierzchnię.

Drzwi kabiny

Częste użytkowanie sprawia, że drzwi do kabiny szybko tracą swój połysk i trudno je doczyścić. Jeśli nie chcesz używać silnych detergentów, przygotuj środki ekologiczne. Potrzebne będą dwie szklanki wody, po połowie szklanki wody utlenionej i spirytusu oraz łyżeczka octu i kwasek cytrynowy. Całość wymieszaj w butelce ze spryskiwaczem, a następnie pokryj dokładnie powierzchnię drzwi kabiny. Następnie możesz całość przetrzeć ręcznikiem papierowym, gąbką lub ściągaczką gumową tak, aby nie powstały smugi.

Rozpraw się z pleśnią!

W łazience może pojawić się także pleśń, która jest bardzo niebezpieczna, nie tylko dla alergików, astmatyków i dzieci. Jak się jej pozbyć? Sięgnij po wodę utlenioną i pokryj nią wszelkie zakamarki. Jeśli pleśń osadziła się w szczelinach lub szparach, namocz waciki kosmetyczne lub ręcznik papierowy specyfikiem i wetknij je do odpowiednich powierzchni. Gdy nie masz pod ręką wody utlenionej, możesz równie dobrze sięgnąć po spirytus salicylowy.

Ocet nie musi brzydko pachnieć

Jeśli nie odpowiada ci zapach octu, do butelki z octem dodaj sok lub skórki cytrynowe, które złagodzą ostrą woń. Nie jesteś przekonany do tego rozwiązania? Zastąp zwykły ocet wersją jabłkową.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama