Reklama

Miejsca w łazience, które najczęściej nie są odpowiednio wyczyszczone

Każda gospodyni ma swoje sposoby na sprzątanie domu. Jednym z najtrudniejszych miejsc do sprzątania jest łazienka. Wilgoć, ciepło i bakterie powodują ciężkie do wyczyszczenia zabrudzenia i sprzyjają rozwojowi niebezpiecznej pleśni. Dla własnego zdrowia zadbaj więc o swoją łazienkę, a wystarczy do tego jedynie kilka składników, które znajdziesz w kuchni. Jakie więc są  najbardziej zabrudzone miejsca w łazience? Oto lista! Koniecznie się z nią zapoznaj.

Zabawki do kąpieli

 

Zabawki do kąpieli mogą zbierać warstwy osadów z mydła i pleśni, jeśli nie są czyszczone odpowiednio często. Jak czyścić zabawki? Użyj do tego octu! Wystarczy umieścić wszystkie zabawki do kąpieli w wiadrze, a następnie wypełnić je

ciepłą wodą i dodać 1 szklankę octu. Niech zabawki moczą się w wodzie z octem przez godzinę, a następnie przemyj je czystą wodą i pozwól im wyschnąć przed ponownym użyciem.   

Zasłona prysznicowa

Twoja zasłona  prysznicowa to kolejny element, który przyciąga pleśni i osady z mydła. Zamiast kupować nową zasłonkę kiedy stara będzie już brudna, wypierz starą w zwykłej pralce. Pranie samej zasłony może doprowadzić do jej zniszczenia. Kiedy jednak wrzucisz wraz z zasłoną kilka ręczników pranie będzie o wiele bezpieczniejsze. Do prania użyj zwykłego proszku lub płynu z dodatkiem 1 szklanki sody oczyszczonej. Soda pomoże pozbyć się pleśni i wyczyści nawet stare zanieczyszczenia.

Szczotka do czyszczenia toalety wraz z uchwytem

Szczotka do czyszczenia toalety jest jednym z najbrudniejszych miejsc w toalecie. Przynajmniej raz w miesiącu namocz szczotkę do czyszczenia WC i uchwyt szczotki w wiadrze pełnym ciepłej  wody i ½ szklanki wybielacza. Niech całość moczy się  przez pół godziny, a następnie spłucz całość czystą wodą.

Korek spustowy

Jeśli masz naprawdę długie włosy, z pewnością wiesz, że czyszczenie korka spustowego jest niezbędne. Czy wiesz jednak, że oprócz włosów znajduje się tam wiele innych zanieczyszczeń i bakterii. Aby zapewnić prawidłowy odpływ wody musisz pamiętać  o regularnym czyszczeniu korka. Wyciągnij  korek spustowy i namocz w szklance octu, dzięki temu rozpuścisz wszystkie zanieczyszczenia które na nim osiadły. W tym samym czasie do odpływu wsyp 2 łyżki sody oczyszczonej i zalej szklanką octu.

Uszczelka w kabinie prysznicowej

Kabina prysznicowa jest w większości czasu wilgotna. Same ścianki i drzwi zapewne czyścisz regularnie, ale czy pamiętasz również o uszczelce? Jest ona wykonana z gumy, która zatrzymuje wilgoć na długi czas, przez co z czasem tworzy się na niej pleśń, mogąca nawet uszkodzić uszczelkę. Podczas każdego sprzątania weź ocet i małą strzykawkę. Zalej uszczelkę niewielką ilością octu i pozostaw na kilka minut. Po tym czasie zetrzyj całość ręcznikami papierowymi,

Szczotka do włosów

Szczotki do włosów zbierają  więcej niż tylko twoje włosy! Osadzają się na nich sebum, produkty do pielęgnacji włosów, kurz i martwy naskórek. Czysta szczotka zapewni ci zdrowie skóry głowy i mocne włosy, dlatego pamiętaj aby regularnie czyścić szczotkę. Najlepiej namoczyć  ją w zlewie pełnym ciepłej wody z mydłem i pozostawić na co najmniej pół godziny. Spłucz szczotkę czystą wodą  i pozostaw na wierzchu do wyschnięcia.

Szczoteczka do zębów

Twoja szczoteczka do zębów czyści zęby, ścierając płytkę nazębną i bakterie znajdujące się na ich powierzchni,  ale sama również wymaga  regularnego czyszczenia. Szczoteczki do zębów  jeżeli nie są odpowiednio czyszczone mogą  być wylęgarnią zarazków i bakterii. Zdezynfekuj  szczoteczkę mocząc ją na noc w szklance ciepłej wody wraz z 10 kroplami olejku miętowego. Czyszczenie powtarzaj przynajmniej raz w tygodniu, a zachowasz zdrowie  jamy ustnej.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama