Reklama

Kilka ciekawych rozwiązań dla domowej pralni

Nasza pralnia nie musi być jedynie nudnym pomieszczeniem roboczym. Dodaj jej odrobinę stylu, elegancji i organizacji, wykorzystując kilka prostych rozwiązań.

Reklama

Oszczędzaj przestrzeń

Szukasz odpowiedniego miejsca do przechowywania swoich środków czystości? W takim razie powinieneś zakupić niewielkie półki, które zmieszczą się nad większością pralek i suszarek (również tych otwieranych od góry). Jest to wygodny i oszczędzający dużo miejsca sposób na przechowywanie m.in. detergentów, zmiękczaczy tkanin i odplamiaczy.

Kosze na pranie

Zawsze warto zadbać, aby ubrania nie leżały w niekontrolowanych stosach po całej pralni. Pomocne w tym mogą okazać się specjalne pojemniki. Wykonane w 100% z nylonu kosze można złożyć na płasko, gdy nie są wykorzystywane. Jest to lekki i przewiewny produkt, który zredukuje również problemy związane z wilgocią.

Sortowanie ubrań

Dzielisz ubrania ze względy na kolory? A może stosujesz kryterium - brudne, brudniejsze i naprawdę brudne? Niezależnie od wyboru kryterium zawsze pomocny będzie specjalny sorter do ubrań. Wyposażony jest on w trzy solidne torby płócienne, umieszczone w stalowej ramie. Wbudowane kółeczka znacznie ułatwiają jego przesuwanie.

Odpowiedni dobór deski do prasowania

Odpowiednio dobrana deska do prasowania może być esencją funkcjonalności i stylu. Zwłaszcza, jeśli można ją łatwo ukryć. W specjalistycznych sklepach można zaopatrzyć się w specjalne, dębowe gabloty, które w każdej chwili można wsunąć w ścianę. W gablotach tych łatwo pomieścić deskę do prasowania oraz niewielką półkę, pomocną podczas pracy. Aby lepiej pasowała do wystroju naszej pralni, gablota może być pomalowana na dowolny kolor.

Szafki naścienne

Zawsze warto maksymalizować wolną przestrzeń, stosując specjalne naścienne szafki i regały. Wykonane z drewna brzozy półki nie tylko nadają pomieszczeniu elegancki wygląd, ale zapewniają również wiele możliwości przechowywania potrzebnych przedmiotów. Warto rozważyć również kilka dodatkowych opcji, takich jak np. zawieszone między nimi sznurki na ubrania. Pomoże to nam oszczędzić naprawdę wiele miejsca.

Kosze na ubrania

Najlepsze kosze posiadają dwie (lub nawet kilka) osobne przestrzenie, oddzielone od siebie łatwą do usunięcia przedziałką. Jest to bardzo pomocne przy sortowaniu naszych ubrań. Warto zadbać również, by kosz wyposażony był w boczne uchwyty, które ułatwiają jego przenoszenie.

Wózki na pranie

Podobają ci się staromodne wózki na pranie, często stosowane w hotelach i profesjonalnych pralniach? Teraz możesz łatwo zakupić podobne urządzenia na własne potrzeby. Najlepsze wózki tego typu wykonane są z wytrzymałej stali i płótna. Powinny zawierać również wzmocnione drewnem wnętrze, sprawnie działające kółka i owinięte gumą ramy. Rozwiązania takie znacznie usprawniają ich działanie.

Haczyki na ubrania

Specjalne haczyki do zawieszania koszul, spódnic i spodni to konieczne wyposażenie praktycznie każdej pralni. Bardzo pomocne jest, gdy nie są one umieszczone w ścianie, lecz stanowią cześć jakiegoś lekkiego mebla. Sprawia to, że zdecydowanie łatwiej jest je przesunąć.

Suszarka na pranie

Specjalna, zawieszana na ścianie, wykonana z litego drewna sosnowego i pomalowana wodoodporną farbą suszarka to miłe dla oka i funkcjonalne rozwiązanie. Najlepsze modele posiadają twarde linki, na których zawiesić można nawet do 15 koszul lub bluzek. Gwarantujemy, że nie znajdziesz lepszego miejsca na delikatne, prane w rękach ubrania.

Linki na ubrania

Oczywiście nie musisz zamykać się w czterech ścianach. Jeśli chcesz odrobinę urozmaicić swoją pracę i oszczędzić trochę energii możesz zawsze przenieść się na zewnątrz? Nie ma nic bardziej orzeźwiającego dla ubrań, niż suszenie ich na świeżym powietrzu. Specjalne linki do suszenia (wraz z kolekcją spinaczy) są tanie i łatwo dostępne. Jest do bardzo atrakcyjne rozwiązanie - oczywiście, gdy pogoda na to pozwala.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama