Reklama

Jak zrobić musujące „bomby odświeżające” do toalety?

Niniejszy artykuł dotyczy poważnej sprawy w naszym domu – utrzymania czystości w toalecie pomiędzy gruntownymi czyszczeniami. Spróbuj tych zupełnie naturalnych i bardzo praktycznych „bomb toaletowych”! Tabletki te robi się przy użyciu 3 prostych składników, z których wszystkie mają naturalne właściwości czyszczące i nadające przyjemny zapach: soda oczyszczona – delikatny środek ścierający, który neutralizuje odczyn kwasowy i brzydki zapach, kwasek cytrynowy – pomaga rozpuścić plamy z twardej wody i jest przyczyną efektu „musowania” poprzez reakcję z sodą oczyszczoną i olejkami, olejki eteryczne (lawendowy, cytrynowy i miętowy) – pomagają usunąć grzyby i bakterie i pozostawiają zapach świeżości i czystości.

Rzeczy, których potrzebujesz

1 1/3 szklanki sody oczyszczonej, ½ szklanki kwasku cytrynowego, 1 łyżeczka wody, 30 kropli eterycznego olejku lawendowego, 30 kropli eterycznego olejku miętowego, 30 kropli eterycznego olejku cytrynowego

Wymieszaj sodę oczyszczoną i kwasek cytrynowy w małej misce. Następnym krokiem jest dodanie do nich wody i olejków eterycznych. Aby zminimalizować efekt musujący, użyj małej butelki ze spryskiwaczem, dzięki której można uzyskać mgiełkę.

Delikatnie zraszaj i mieszaj suchą mieszankę i dodaj olejki. Sprawdź miksturę, ściskając ją w garści. Jeśli nie trzyma się dobrze, dolej odrobinę wody z butelki ze spryskiwaczem, ale tylko tyle, aby można z niej było uformować kulkę.

Następnie otrzymany środek wkładamy do foremek silikonowych i mocno w nich uciskamy. Pozostaw bomby do wyschnięcia na kilka godzin, a następnie delikatnie usuń i oto są gotowe do użycia!

Dodatkowe zastosowanie!

Oprócz tego, że dzięki nim można szybko odświeżyć toaletę, bomby musujące mogą być również pożyteczne dla alergików, ponieważ zawierają 3 olejki znane ze swych właściwości antyalergicznych – cytrynowy, lawendowy i miętowy. Jeśli masz szczególnie ciężki dzień ze względu na swoją alergię, wrzuć jedną z takich „bomb” do miski z gorącą, parującą wodą. Pochyl głowę nad miską i przykryj ją dużym ręcznikiem, aby zatrzymać dobroczynne olejki eteryczne przez około 5-10 minut. (Mała rada: mięta może nieco szczypać, więc lepiej jest mieć zamknięte oczy!). Taka terapia pomoże załagodzić podrażnienie skóry wokół oczu i nosa i może mieć korzystny wpływ na otwarcie dróg oddechowych, jak również wspomóc usunięcie śluzu.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama