Reklama

Jak zrobić lep na muchy?

Muchy latające w ciepłe dni to nie kończąca się bitwa. Bzyczą dookoła głowy, uderzają w okna, maszerują po jedzeniu i uciążliwie wracają w miejsce skąd je dopiero co przepędzono. Nie stosuj chemicznych środków na muchy, szkodzą tobie i środowisku. Zrób własne lepy na muchy. Przeczytaj artykuł, a dowiesz się w jak tani sposób je zrobić.

Rzeczy, których potrzebujesz

* 1 szklanka wody

* 1 szklanka cukru

* 1 szklanka miodu, syropu kukurydzianego lub klonowego

* brązowy papier

* sznurek

* dziurkacz

* tacka do pieczenia

* garnek

Potnij gruby brązowy papier na dość szerokie paski. Na jednym z końców, pośrodku paska zrób dziurkę na sznurek. W garnku zmieszaj wodę, miód i cukier. Rozpuść wszystko na jednolity syrop.

Pozwól miksturze przestygnąć i wtedy zanurz paski papieru z obu stron w miksturze. Wyłóż paski na tacce do pieczenia, aby obciekły z nadmiaru syropu. Gdy wyschną powieś je w miejscach, w których będą najefektywniej łapały muchy. Jeśli lepy na muchy będą pełne, zmień je na nowe.

Nie wieszaj ich, gdzie przechodzą ludzie, gdyż przykleją się im do włosów. Wieszając je np. w klatce schodowej przy głównych drzwiach, skróć paski. Nie ma nic gorszego niż, kleisty lep pełen much obcierający się o włosy lub o twarz. Fuj!

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama