Reklama

Jak zrobić domowy płyn do kurzu?

Wszędobylski kurz non stop pojawia się na meblach, a ty masz już dość ciągłego ścierania? Nie musisz sięgać po drogie, chemiczne preparaty. Zobacz, jak zrobić domowy płyn do kurzu, który skutecznie usunie brud i odkazi powierzchnię. W dodatku pokryje meble ochronną warstwą, nadającą im piękny połysk. Jak zrobić płyn do ścierania kurzu domowej roboty? Sprawdź poniżej.

Przepis na domowy płyn do ścierania kurzu

Aby zrobić skuteczny płyn do kurzu domowej roboty, potrzebujesz składników łatwodostępnych i bezpiecznych dla skóry oraz układu oddechowego. Świetnie sprawdzi się w tym celu oliwa z oliwek, która nie tylko zetrze kurz, ale też zakryje zadrapania na meblach i pokryje je warstwą ochronną. Warto ją zmieszać z olejkiem cytrynowym, który pięknie pachnie, a do tego działa antybakteryjnie i antyseptycznie. Zniszczy więc wszystkie alergeny i usunie roztocza, bakterie czy inne mikroorganizmy. Do płynu należy również dodać ocet, który od dawna używany jest przez gospodynie domowe do czyszczenia różnych powierzchni.

Domowy płyn do kurzu - sposób przygotowania

Sposób przygotowania domowego płynu do kurzu jest bardzo prosty. Wystarczy zmieszać ze sobą trzy łyżeczki oliwy, łyżeczkę olejku cytrynowego, 1/3 szklanki octu i dwie szklanki wody. Mieszankę przelej do butelki ze spryskiwaczem i rozpyl produkt na powierzchni mebli. Odczekaj minutę, a następnie przetrzyj meble ściereczką z mikrofibry, aby zetrzeć kurz. Przed kolejnym użyciem dobrze jest wstrząsnąć butelkę, gdyż woda oddzieli się od oliwy.

Domowy płyn do kurzu z gliceryną

Aby pozbyć się kurzu z mebli, można też przygotować specjalnie do tego przeznaczony płyn z dodatkiem gliceryny. Należy w tym celu zmieszać ¼ szklanki octu z jedną szklanką wody i jedną łyżką gliceryny. Można też dodać kilka kropel ulubionego olejku eterycznego, aby płyn miał ładny zapach. Po zmieszaniu składników należy przelać płyn do butelki z atomizerem. Taki płyn do kurzu z gliceryną świetnie wyczyści meble i sprawi, że zanieczyszczenia nie będą tak szybko na nich osiadać.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama