Reklama

Jak zrobić domowy osuszacz powietrza?

Nadmierna wilgotność w pomieszczeniu jest szkodliwa nie tylko dla nas, lecz również uszkadza meble, ściany i dywany. W pomieszczeniach w których występuje wilgoć rozwija się pleśń, najczęściej wokół okien i drzwi. Osuszacz można bez problemu kupić w sklepie, lecz można również zrobić go samemu w domu.

Poziom wilgoci zależy od wielu czynników. Jeśli problem jest w samym budynku to w najgorszym przypadku przyczyną jest pogoda o wysokiej wilgotności na zewnątrz. Na szczęście istnieje prosty sposób, by utrzymać odpowiedni poziom wilgoci w pomieszczeniu.

Do przygotowania osuszacza potrzebne ci będą następujące przedmioty: chlorek wapnia, stara skarpetka, kawałek drewna oraz miseczka do zbierania wody. Chlorek wapnia można kupić w internecie lub sklepach budowlanych. Najczęściej produkowany jest w postaci granulek lub drobnych płatków. Alternatywnie chlorek można zastąpić ryżem lub żelem krzemionkowym, lecz pochłaniają one wilgoć z niewielkiej powierzchni. Natomiast chlorek może pochłaniać wilgoć z większego obszaru.

Jak zrobić osuszacz? Skarpetkę wypełnij chlorkiem wapnia i zawiąż mocnym supłem. Postaw miseczkę w miejscu, gdzie zbiera się najwięcej wilgoci. Na miseczce połóż kawałek drewienka, a na drewienku wypełnioną chlorkiem skarpetkę. Miseczka ma na celu gromadzenie wody ze skarpetki. Będzie to też dowód na to, że osuszacz naprawdę działa. Nie zapomnij regularnie wylewać wody z miski. Gdy zauważyć mniejszą efektywność osuszacza, wymień chlorek na nowy.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama