Reklama

Jak zapobiec wypłukiwaniu koloru ubrań w praniu?

Odnosisz wrażenie, że twoje ubrania z każdym praniem tracą kolor? Jeśli szukasz sposobów, aby zachować kolor ubrania, to mamy dla ciebie dobrą wiadomość. Co więcej te sposoby są w 100% naturalne. Nie potrzebujesz kolejnych środków chemicznych, by zachować kolor ubrań. Oto kilka naturalnych sposobów.

Pieprz

Tylko jedna łyżeczka czarnego pieprzu dodana do prania może zapobiec agresywnemu detergentowi zakłócić strukturę włókien, a tym samym ubywania koloru. Pieprz sprawdza się zwłaszcza przy ciemnych ubraniach. Pozostałości pieprzu są spłukiwane w procesie płukania prania. 

Sól

Sól ma podobny wpływ jak czarny pieprz. Chroni ona włókna przed nadmiernym wypłukaniem koloru podczas prania. Najlepiej sprawdza się na ciemnych ubraniach, wystarczy wsypać jedną szklankę soli kuchennej do pralki.

Ocet


Ocet nadaje odzieży miękkości i połysku. To doskonały sposób na zmiękczenie ręczników, które szybko tracą swój pierwotny kolor i stają się szorstkie. Ocet zapobiega tym problemom. Szklankę octu należy dodać w momencie płukania odzieży. Nie bój się nieprzyjemnego zapachu octu. Znika on po wyschnięciu ubrań. Kiedy twoje dżinsy puszczają kolor, wypłucz je w roztworze wody i octu. Roztwór zrób z równych części wody i octu. Ocet możesz zastąpić solą.

Cytryna

Cytryna jest doskonałą alternatywą dla octu. Sprawdza się na jasnych i białych ubraniach także usuwając plamy. Ponadto po zastosowaniu cytryny, pranie ładnie pachnie. 

Kawa lub czarna herbata

Twoje ulubione napoje pomogą ci utrzymać ciemny kolor ubrania. Zagotuj 500 ml wody i zaparz w niej czarną herbatę lub kawę. Napar wlej do prania w momencie płukania ubrań. Należy mieć pewność, że w pralce znajdują się tylko ciemne rzeczy.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama