Reklama

Jak zachować porządek w domu?

Niemal każdy z nas chce, aby jego dom był czysty i zadbany. Wykorzystaj zatem kilka sprawdzonych sposobów na sprzątanie, które w znacznym stopniu ułatwią ci to zadanie. Zaskoczy cię, jak niewiele wysiłku trzeba włożyć, aby dom lśnił czystością. • Aby chromowane powierzchnie lśniły czystością Masz chromowane elementy w łazience czy w kuchni? Jeśli tak, to z pewnością wiesz, jak trudno jest utrzymać je w czystości. Każda kropla, której nie zetrzesz od razu, zamienia się w osad. Z kolei tworząca się na chromowanych powierzchniach para wodna po wyschnięciu pozostawia wielkie plamy. Aby się ich pozbyć, a jednocześnie zapobiec ich powstawaniu, użyj papieru do pieczenia z woskowaną warstwą. Skutecznie zetrze zanieczyszczenia, a warstwa wosku zapobiegnie osadzaniu się kamienia i brudu.

Reklama

2.

Skończyły ci się końcówki do mopa? Użyj skarpety

Podczas sprzątania domu zauważyłaś, że twoja końcówka do mopa nie nadaje się do użytku? Nic straconego! Idź do szafy i wyciągnij parę ciepłych, frotowych skarpet. Są na tyle elastyczne, że z łatwością naciągniesz je na mopa. Materiał jest miękki, zatem nadaje się do mycia każdego rodzaju podłóg, a po użyciu wystarczy wyprać skarpetki i wykorzystać je podczas kolejnego sprzątania.

3. Jak wyczyścić naczynia do pieczenia z resztek ciasta?

Podczas pieczenia cienka warstwa przypalonego ciasta pozostała na blaszce? Nie musisz jej szorować. Wystarczy, że weźmiesz odrobinę soli i papierowy ręcznik. Przetrzyj zanieczyszczenia, a następnie wypłucz blachę. Przypalone ciasto bez problemu odejdzie, a jeżeli pozostaną jakieś przypalone elementy, powtórz proces i gotowe.

4. Jak wyczyścić brudną kuchenkę ze stali?

Stal - podobnie jak chromowane elementy - trudno wyczyścić z zabrudzeń i osadów. Aby zachować w czystości kuchenkę czy lodówkę, nanieś na miękką szmatkę kilka kropli oliwy z oliwek lub oliwki do pielęgnacji dzieci. Wetrzyj w stalową powierzchnię i wypoleruj drugą, suchą szmatką.

5.

Jak pozbyć się plam z kanapy?

Przygotuj 1 łyżkę sody oczyszczonej, ⅓ szklanki octu, tyle samo ciepłej, ale nie gorącej wody i 1 łyżkę proszku do prania lub płynu. Wszystko dokładnie wymieszaj i wcieraj w plamy. Całość pozostaw na brudnej kanapie przez kilka godzin, aż materiał całkowicie wyschnie, a następnie odkurz go. Po plamach nie będzie śladu.

6. Jak wyczyścić przypaloną patelnię?

Wlej trochę wody do przypalonego naczynia (tak aby przykryć spaleniznę), dodaj szklankę octu, a następnie gotuj mieszankę przez kilka minut. Następnie zdejmij całość z kuchenki i dodaj trochę sody oczyszczonej. Po wystygnięciu wystarczy przetrzeć patelnię gąbką do mycia naczyń i gotowe!

7. Jak myć szklane naczynia, aby lśniły czystością?

Mycie szklanych naczyń nie jest prostą sprawą. Smugi i zacieki niszczą cały efekt. Żeby zapobiec ich powstawaniu, do wody do mycia szkła dodaj kilka łyżek octu, a po myciu wytrzyj naczynia do sucha. Jeżeli to nie pomoże, weź sodę oczyszczoną, natrzyj nią całe szklane naczynie, a następnie spłucz letnią wodą i wytrzyj ręcznikiem papierowym.

8.

Jak wyczyścić ekspres do kawy?

Chcesz, aby twój ekspres służył ci przez lata? Musisz odpowiednio o niego zadbać. Weź naczynie na wodę, wypełnij je równymi ilościami wody i octu i puść proces. Woda z octem rozpuści osady znajdujące się wewnątrz urządzenia. Po takim czyszczeniu przepuść 2 do 3 razy czystą wodę przez ekspres, bez kawy. Na początku możesz delikatnie wyczuwać zapach octu, dlatego dokładne płukanie jest tak ważne.

9. Jak wyczyścić barwione filiżanki?

Filiżanki podobnie jak szklane naczynia potrzebują specjalnego mycia. Weź kilka łyżek octu i dodaj do wody do mycia. Wypłucz filiżanki i pozostaw do wyschnięcia. Nie musisz wycierać zastawy do sucha. Teraz twoje filiżanki będą lśniąco czyste, a po zanieczyszczeniach i osadach nie będzie śladu.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama