Reklama

Jak za pomocą kostek lodu pozbyć się wgnieceń po meblach z dywanów?

Zwykliśmy zostawiać – i używać – naszych mebli w tych samych miejscach przez wiele lat, co skutkuje dużym zniszczeniem i wgnieceniem dywanów czy chodników znajdujących się pod nimi. Kiedy przesuwamy mebel po kilku latach jego bytności w jednym miejscu, na dywanie, czy na chodniku pozostanie wgniecenie po jego nóżkach, które wygląda na takie, z którym nic się nie da już zrobić. Takie wgniecenia są bardziej niż nieatrakcyjne, bo są pierwszymi oznakami zniszczenia, chyba że w porę zostaną naprawione. Oto, jak je usunąć w ciągu około godziny.

Na wgnieceniu w dywanie połóż kostkę lodu i pozostaw, aż się roztopi. Może to trochę potrwać. Po roztopieniu się lodu, kiedy na dywanie pozostanie mokra plama, spróbuj palcem podnieść włókna do góry i poprzesuwać je na boki.

Dlaczego to działa? Kiedy kostka lodu roztapia się, włókna powiększają się, nasiąkając wodą. Podczas gdy ciężki mebel wywierał duży nacisk na włókna, woda z roztapiającego się lodu dodała włóknom objętości, która zniknęła, kiedy dywan leżał pod kanapą przez rok czy dwa.

Ponieważ dywany wolno nasiąkają wodą, zwykłe spryskanie ich spowodowałoby powstanie zbyt dużej plamy naokoło wgniecenia. Kostka lodu roztapia się w takim samym czasie, w jakim włókna nasiąkają wodą, dzięki czemu nie moczymy niepotrzebnie większej części dywanu.

Po wyschnięciu nasz dywan będzie ładny i puszysty i nie będzie widać miejsca po wgnieceniu. Kostka lodu zwiększa objętość włókien, przywracając im oryginalny rozmiar. Jeśli przemeblowujesz mieszkanie lub przygotowujesz je dla nowych właścicieli, sposób z kostką lodu sprawi, że dywan będzie wyglądał ładnie i nie będzie na nim śladów po ciężkich meblach.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama