Reklama

Jak wykorzystać wódkę do czyszczenia?

Wszyscy wiemy, że soda oczyszczona i ocet to wspaniałe naturalne środki czyszczące. Ale wódka? Okazuje się, że ten silny trunek może rzeczywiście być wykorzystywany do wycierania i dezynfekcji wszelkiego rodzaju rzeczy. Oto pięć świetnych sposobów, aby go używać:

Reklama

Ochrona roślin doniczkowych

Oczyść roślinę papierowym ręcznikiem zamoczonym w wodzie. Następnie wytrzyj liście wacikiem nasączonym wódką. Odstraszysz w ten sposób mszyce.

Odświeżacz powietrza

Wypełnij butelkę ze sprayem w wódką i wodą w stosunku 1:3 i używaj go, aby pozbyć się nieprzyjemnych zapachów, takich jak dym, śmierdzące buty i śmierdząca żywność.

Czyste uszczelki

Pożegnaj się z pleśnią w łazience poprzez wypełnienie butelki ze sprayem z wódką, obfite spryskanie powierzchni i pozostawienie na kilka minut przed wytarciem do czysta. W ten sposób usuniesz także osad z mydła.

Czyste lustra

Masz lustro oblepione w lakierem do włosów? Namocz szmatkę w wódce i wytrzyj dokładnie całe lustro. Ta technika nada się świetnie do usuwania kleju po naklejkach i etykietach.

Przywróć blask biżuterii

Z użyciem wódki możesz także wypolerować biżuterię i sztućce, a także porcelanę i szkło łazienkowe. Następnie zrób sobie drinka; zasługujesz na to.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama