Reklama

Jak wykorzystać przeterminowane perfumy?

Wiele osób może się zdziwić, że perfumy posiadają termin ważności. Tak, to prawda. Perfumy mają termin ważności, a po jego upływie zapach perfum zmienia się. Zazwyczaj termin ważności perfum wynosi 3 lata, lecz ich zapach może się zmienić na skutek niewłaściwego przechowywania. Jeśli perfumy są przechowywanie w słonecznym i ciepłym miejscu, ich zapach i konsystencja z pewnością się zmieni. Jednakże, jeśli data ważności twoich perfum wygasła, w dalszej części artykułu znajdziesz kilka sposobów na ich wykorzystanie.

Reklama

Zmywanie lakieru do paznokci

Większość perfum jest na bazie alkoholu, co pomaga usunąć lakier z paznokci. Ze względu na obecne w perfumie cząsteczki alkoholu, lakier z łatwością można zmyć. Zwilż płatek kosmetyczny i zetrzyj lakier z paznokci.

Czyszczenie klawiatury

Przeterminowane perfumy można wykorzystać do czyszczenia klawiatury. Dzięki alkoholowi znajdującemu wyczyścisz klawiaturę z nagromadzonego brudu. Jeśli nie masz roztworu do czyszczenia klawiatury, zawsze możesz użyć przeterminowanych perfum.

Czyste lustra

Czy wiesz, że przeterminowanymi perfumami możesz również umyć lustra? Wystarczy spryskać lustro perfumą i wyczyścić czystą, miękką ściereczką.

Odświeżacz powietrza

Niektóre perfumy nie zmieniają zapachu, gdy są po terminie. Jednak mogą być szkodliwe w kontakcie ze skórą. Perfum użyj jako odświeżacza powietrza w mieszkaniu. Zapach może unosić się w powietrzu nawet do 6 godzin, co i tak jest niezwykłe jak na przeterminowane perfumy.

Odświeżanie butów

Jeśli z twoich butów nieprzyjemnie pachnie, użyj perfum po dacie ważności. Perfum można użyć na same stopy bądź rozpylić je wewnątrz butów. Pomoże to kontrolować ostry zapach potu.

Odświeżanie materaca

Materac jest pokryty grubą tkaniną, która uniemożliwia dokładne i częste mycie. Zawsze możesz spryskać perfumami materac i nadać mu przyjemny zapach. Przeważnie perfumy mają łagodny zapach i nie powinny drażnić nosa.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama