Reklama

Jak wykorzystać pojemniki na lód?

Pojemniki na lód znajdują się w każdym domu. Zazwyczaj używamy ich do mrożenia wody, a uzyskane kosteczki dodajemy do napojów, aby stały się zimne i orzeźwiające. Tak na prawdę pojemniki na lód można użyć do wielu innych czynności. Przydadzą się zarówno w kuchni jak i do organizacji drobnych przedmiotów. Jeżeli chcesz wiedzieć co możesz zrobić ze zwykłymi pojemniczkami na lód, koniecznie przeczytaj dalej.

Reklama

Mrożona kawa

Kawa mrożona może być prostsza w wykonaniu niż ci się wydaje. Wykorzystaj do jej zrobienia pojemniki na lód. Zaparz mocną kawę i pozostaw do wystygnięcia. Gdy będzie już w miarę zimna, rozlej ja do pojemniczków na lód i włóż do zamrażarki. Pamiętaj jednak, aby nie wkładać gorącego płynu. Kiedy będziesz mieć ochotę na mrożoną kawę, wystarczy, że nalejesz kubek mleka i wrzucisz do niego kilka kostek kawy. W ten sposób otrzymasz pyszną i zarazem efektownie wyglądającą kawę.

Mrożone kostki wina

Jeżeli masz resztki wina i nie wiesz co z nimi zrobić, nie wylewaj go. Zrób z niego mrożone kostki. Dzięki temu gdy podczas gotowania będziesz potrzebować wina, będzie zawsze pod ręką i w wygodnej formie.

Mrożone owoce

Jeżeli latem używasz owoców do zrobienia orzeźwiających napojów, zamroź je małymi porcjami. Rozsyp je do pojemniczków i zalej odrobiną wody. Kiedy będziesz potrzebować, po prostu wrzuć taką kostkę do napoju. W ten sposób uzyskasz również prostą dekorację do szklanek.

Ozdobne kostki lodu

W podobny sposób możesz zrobić ozdobne kostki lodu. Jeżeli chcesz zaskoczyć gości oryginalna formą drinków, dla urozmaicenia zwykłych kostek lodu użyj jadalnych kwiatów, młodych pędów świerku czy owoców.

Zamroź domowe soki

Domowe soki ze świeżo wyciskanych owoców są pyszne i zdrowe. Niestety ich okres przydatności nie jest zbyt długi, przez brak dodatku konserwantów. Jeżeli zostało ci dużo soku z którym nie masz co zrobić, możesz go zamrozić. Rozlej go do pojemniczka na lód i gotowe. Takich kostek możesz użyć jako dodatku do wody lub jako orzeźwiających cukierków do ssania w upalne dni.

Przechowuj biżuterię

Jeżeli masz problem z przechowywaniem biżuterii, to skorzystaj z pojemniczków na lód. Dzięki nim posegregujesz drobne przedmioty i o wiele łatwiej odnajdziesz to czego szukasz. Kolczyki nie będą plątać się z naszyjnikami lub pierścionkami, a taki organizer nie zajmie ci dużo miejsca w toaletce.

Posegreguj śrubki, gwoździe i nakrętki

W każdym domu znajdzie się spora kolekcja śrubek, nakrętek i gwoździ. Jednak kiedy są potrzebne, trudno odnaleźć tę jedną potrzebna w całym stosie. Aby temu zaradzić posegreguj całą kolekcję dzięki pojemniczkom na lód. Przegródki mają odpowiednia wielkość na wszystkie drobne przedmioty.

Zamroź resztki sosu

Podczas gotowania ulubionego sosu lekko cię poniosło i przygotowałeś więcej niż możesz zjeść? Nie musisz go wyrzucać, Zamroź go w pojemniczkach na lód, a dzięki temu z łatwością uzyskasz odpowiednie porcje podczas kolejnego posiłku. Wystarczy, że wrzucisz je do rondelka i podgrzejesz.

Zamroź świeże zioła

Jeżeli sezon na świeże zioła kończy się, a ty zawsze chcesz mieć pod ręką miętę, kolendrę czy pietruszkę, możesz zamrozić nadmiar ziół, a zimą będą zawsze pod ręką. Jak to zrobić? Wystarczy, że podzielisz je na małe porcje i umieścisz w pojemnikach na lód. Podczas gotowania weź po prostu tyle kostek lodu ile uważasz za konieczne.

Przedłuż trwałość jajek

Jajka mają określoną trwałość. Jeżeli chcesz nieco przedłużyć ten czas, możesz je zamrozić. Nie należy mrozić ich jednak w całości, gdyż skorupki mogą pękać, a użycie mrożonych jajek będzie dosyć trudne. Wystarczy, że rozbijesz je przed zamrożeniem i umieścisz w pojemniczkach na kostki lodu. Jak użyć mrożonych jajek? Dokładnie tak jak surowych. Nie musisz również obawiać się o salmonellę, gdyż niska temperatura powinna skutecznie zabić bakterie.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama