Reklama

Jak wykorzystać pastę do zębów?

Według większości osób pasty do zębów mogą być stosowane tylko do czyszczenia zębów. Wszyscy oczywiście zgadzają się, że pasta wybiela żeby, rozjaśnia je, usuwa przebarwienia i stanowi ochronę dla zębów. Pasta do zębów jest również w stanie usuwać większą ilość bakterii z dłoni niż mydło! Jednak właściwości czyszczące pasty mogą sprawdzać się w różnych innych rzeczach. Oto kilka alternatywnych zastosowań pasty do zębów, a wszystko co musisz zrobić to przeczytać kilka prostych instrukcji.

Reklama

Siniaki

Używanie pasty do zębów do pozbywania się siniaków może być bardzo dziwne, lecz faktycznie działa i daje doskonałe rezultaty. Jedynym warunkiem jaki musisz spełnić to zastosować pastę z mentolem. Jak się za to zabrać? Nałóż pastę na posiniaczone części ciała, wcieraj ją delikatnie w te miejsca, a następnie użyj bandaża, aby owinąć posiniaczone miejsce. Pozostaw na noc. Rano powinieneś zaobserwować, że siniak po prostu wyblakł lub zniknął całkowicie. Pasta do zębów pomaga w udrożnieniu drogi dla krwi, która utknęła pod skórą w trakcie urazu.

Usuwa plamy z dywanu

Używanie pasty do zębów w celu usunięcia niektórych, najbardziej uporczywych plam z dywanu jest bardzo proste. Wystarczy nałożyć pastę na zabarwione obszary na dywanie ( i w tym jedynym przypadku powinna to być pasta zawierająca fluor, do mycia zębów staraj się unikać tego rodzaju pasty ). Następnie użyj czystej wilgotnej gąbki lub ręcznika by delikatnie wcierać pastę w plamy. Spłucz brudny obszar i sprawdź czy plamy ładnie zeszły, jeśli nie powtarzaj proces tak długo, aż plama zniknie.

Farbowanie włosów

Dla tych z nas, którzy są uzależnieni od farbowania włosów. Na pewno nie raz irytowało cię to jak po farbowaniu na skórze pozostają przebarwienia powstałe w trakcie farbowania włosów. Pasta do zębów doskonale nadaje się do oczyszczania przebarwień skóry z farby. Chcę ci jednak przedstawić alternatywny sposób czyli po prostu zapobiegać powstawaniu tych przebarwień. Jak to zrobić? Przed rozpoczęciem malowania posmaruj pastą do zębów skórę najbardziej narażoną na przebarwienia. Pasta stworzy idealną osłonę dla skóry, przez co zminimalizujesz możliwość zabarwienia skóry.

Wzmacnia paznokcie

Paznokcie w gruncie rzeczy zbudowane są z podobnego tworzywa co zęby, tak więc używanie pasty do zębów do pielęgnacji paznokci ma sens. Stosowanie pasty do zębów na powłokę paznokci spowoduje ich wzmocnienie, a także nieprzeciętny połysk.

Usuwa zadrapania i smugi

Do czego może nam się to przydać? Przykładowo do płyt CD, które nie raz były zmorą niejednego użytkownika komputera, kiedy podczas instalacji występował błąd krytyczny i trzeba było zaczynać pracę od nowa. Nałóż cienką warstwę pasty do zębów w postaci żelu na porysowaną powierzchnię płyty, następnie przy pomocy czystej szmatki rozcieraj pastę po całej powierzchni.

Usuwanie śladów kredek ze ścian

Dla większości rodziców, zwłaszcza tych z małymi dziećmi, malunki na ścianie są bardzo dobrze znane. Do tej pory oczyszczenie ściany ze śladów kredek było nie lada wyzwaniem, ale dziś przedstawiam ci sposób, który być może ułatwi zadanie nie jednemu rodzicowi. Nałóż trochę pasty w postaci żelu na pomalowane obszary, a następnie próbuj ścierać defekty. W rezultacie twoje ściany będą znów wyglądać jak nowe.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama