Reklama

Jak wykorzystać ocet w kuchennych porządkach?

Oto kilka powodów, dla których każdy powinien mieć ocet w swojej szafce ze środkami czystości. Niektóre z poniższych porad na pewno znasz, jednak założę się, że przynajmniej jedna z nich będzie dla ciebie nowością...

Reklama

Czyszczenie syfonu w zlewie

Napełnij pojemniki na lód 1/2 octu i 1/2 wody i pozostaw je w zamrażarce na całą noc. Następnego dnia w ten sposób zamrożoną kostkę lodu, włóż do syfonu i odkręć zimną wodę na 1 minutę. Po tym czasie możesz włożyć tam kilka kawałków cytryny i ponownie odkręcić wodę, aby było czuć cytrynowy zapach.

Czyszczenie ekspresu do kawy

Napełnij zbiornik ekspresu destylowanym białym octem i pozostaw go tam na kilka godzin, a następnie ustaw urządzenie na cykl parzenia. Po skończonym procesie parzenia, przemyj zbiornik wodą, a twój ekspres będzie działał jak nowy!

Usuwanie tłuszczu

Wytrzyj szczebelki tacy, która jest w piekarniku lub inne części, które mają pozostałości tłuszczu, gąbką zamoczoną w białym destylowanym occie.

Czyszczenie lodówki

Lodówkę możesz umyć za pomocą zmieszanego w proporcjach 50/50 destylowanego białego octu i ciepłej wody.

Dezynfekcja deski do krojenia

Aby zdezynfekować i wyczyścić drewnianą deskę do krojenia, musisz przetrzeć ją mocnym destylowanym białym octem.

Czyszczenie srebra stołowego

Użyj octu, aby nadać swojej srebrnej zastawie blasku! Rozpuść 1 łyżeczkę soli w 1 szklance białego destylowanego octu i mąki, aby nadać mieszance konsystencję pasty. Następnie nałóż ją na srebro i poczekaj 15 minut. Po tym czasie możesz opłukać zastawę ciepłą wodą i przetrzeć ją miękką szmatką.

Czyszczenie talerzy i szklanek

Wlej 1 szklankę białego destylowanego octu wraz z płynem, którego zawsze używasz do zmywarki i nastaw ją. Wykonuj tę czynność tylko wtedy, kiedy potrzebujesz, ponieważ zbyt częste używanie octu w zmywarce może ją uszkodzić.

Pozbądź się brzydkiego zapachu z lodówki

Namocz wiązkę gazet w mieszance octu i wody w proporcjach 50/50, a następnie wyciśnij nadmiar płynu. Wilgotne gazety zostaw w lodówce na całą noc, a rano nie będzie śladu po zapachu!

Usuwanie kamienia z kranu

Czy wokół kurków w twoim zlewie odkłada się kamień? Jeśli tak, to zrób pastę z proszku do pieczenia i mieszanki wody i octu w proporcjach 50/50. Następnie nałóż pastę na kurek i pozostaw ją na 30 minut. Po tym czasie zeskrob ją szczoteczką do zębów, a kamień zacznie schodzić. Teraz możesz przemyć kran wodą, a będzie on wyglądał jak nowy!

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama