Reklama

Jak wykorzystać cytrynę podczas sprzątania?

Nie masz pomysłu, jak wyczyścić mikrofalę, wypolerować szyby bez ingerencji chemicznych środków i usunąć tłuszcz z płyty grzewczej? Znamy na te problemy jeden niezawodny sposób – cytryna, a konkretnie jej sok. Cytryna wykazuje świetnie właściwości czyszczące i eliminuje nawet najbardziej przykre zapachy. Sprawdź, jak możesz wykorzystać ten popularny cytrus do sprzątania.

Reklama

Wypoleruje szyby i lustra

Cytryna to świetny środek polerujący szyby i lustra. Wygrywa z wieloma chemicznymi preparatami. By przygotować cytrynowy płyn, wymieszaj dwa litry ciepłej wody z sokiem z dwóch cytryn. Szyby będą lśniły, a w pomieszczeniu zagości orzeźwiający zapach. Pokochasz tę metodę!

Najlepszy środek do mycia warzyw, owoców czy mięsa

Cytryna wykazuje właściwości bakteriobójcze, dlatego warto wykorzystać ją do oczyszczenia warzyw, owoców oraz mięsa. Wystarczy dodać sok z cytryny do naczynia, w którym będziemy myć konkretny produkt, a następnie dokładnie go wymoczyć i umyć.

Najlepiej wyczyści mikrofalę

Czyszczenie kuchenki mikrofalowej może przyprawić o zawrót głowy. Gdy nie jest myta po codziennym użytkowaniu, niełatwo usunąć z jej wnętrza zaschnięty brud i nieprzyjemny zapach. W tym przypadku z pomocą również przyjdzie cytryna. Jeśli chcesz, by twoja mikrofala lśniła, postępuj krok po kroku:

1. Przetrzyj ścianki mikrofali szmatką namoczoną w wodzie.

2. Do niewielkiej miseczki włóż trzy plastry cytryny i zalej je wodą.

3. Wstaw miseczkę do mikrofali, ustaw urządzenie na wysoką moc, a następnie włącz na kilka minut.

4. Po kilku minutach ostrożnie wyjmij miseczkę.

5. Zbierz rozpuszczony brud za pomocą gąbki z dodatkiem octu i płynu do naczyń.

6. Na koniec przetrzyj wnętrze mikrofali szmatką nawilżoną w soku z cytryny.

Usunie przykry zapach z lodówki

Cytryna doskonale poradzi sobie również z nieprzyjemnym zapachem z lodówki. Wystarczy umyć wnętrze lodówki szmatką nasączoną w soku z cytryny. Jeśli chcesz zapobiec przykrym zapachom w lodówce, postaw na półeczce szklankę z wodą i z sokiem z cytryny.

Wyczyści tłuszcz

Cytryna, podobnie jak ocet, doskonale usuwa tłuszcz z różnych powierzchni. Możesz czyścić nią piec, płytki, drewno, a także ściany. Na trudną plamę wyciśnij sok z połówki cytryny, zalej ciepłą wodą i pozostaw na kilkanaście minut. Zabrudzenie powinno szybko zejść. Ściany i drewno myj szmatką nasączoną w roztworze z cytryny i ciepłej wody (sok z jednej cytryny na jeden litr wody).

Odświeży szafę

Jeśli chcesz odświeżyć swoją szafę, powieś w niej zasuszone plastry cytryny. Nieprzyjemny zapach zniknie, a ty codziennie będziesz cieszyć się pięknym, orzeźwiającym zapachem.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama