Reklama

Jak wyczyścić zaśniedziałe sztućce?

Wkrótce rodzinna impreza? A może jakieś ważne święto? Zatem wszystko musi być na błysk! Ale co zrobić, gdy nasze sztućce zaśniedziały? Domowy sposób na wyczyszczenie zaśniedziałych sztućców jest bardzo prosty! Jak wyczyścić zaśniedziałe sztućce? Jak wyczyścić srebrne sztućce z pateny? Wszystkiego dowiesz się w naszym poradniku!

Reklama

Sól i folia aluminiowa

Będzie nam potrzebna mała miska, folia aluminiowa, pół litra wrzącej wody oraz dużo soli.

Dno miski wykładamy folią aluminiową i wsypujemy osiem łyżek soli jodowanej, zalewamy wszystko wrzątkiem, mieszamy drewnianą łyżką a następnie wkładamy nasze zaśniedziałe sztućce.

Całość zostawiamy na 45 minut, najlepiej pod przykryciem. Po całym zabiegu sztućce należy dokładnie opłukać pod zimną wodą, a następnie normalnie umyć gąbką z płynem do mycia naczyń. Nie zapomnij o dokładnym wytarciu sztućców!

Soda + sok z cytryny

Ten sposób jest bardziej wydajny, niż użycie soli z wrzątkiem. Wszystko za sprawą mikstury, którą musimy przygotować.

Do małej miseczki wsypujemy cztery łyżeczki sody oczyszczonej, następnie dodajemy do niej kilkanaście kropel soku z cytryny (przecedzonego, aby nie było pestek i cząstek cytryny). Soku dodawaj bardzo oszczędnie! Wszystko musi mieć konsystencję gęstej papki.

Kiedy już uda nam się stworzyć gęstą papkę, przystępujemy do czyszczenia zaśniedziałych sztućców. Nabieramy odrobinę papki na szczoteczkę do zębów, a następnie rozpoczynamy delikatnymi okrężnymi ruchami czyszczenie. Po czyszczeniu sztućce myjemy z użyciem płynu do mycia naczyń, a następnie polerujemy miękką szmatką.

Czym czyścisz zęby, tym wyczyść zaśniedziałe sztućce!

Zdecydowanie najprostszy sposób wyczyszczenia zaśniedziałych sztućców! Wystarczy nam ciepła woda, szczoteczka i pasta do zębów. Sztućce czyścimy tak, jak nasze zęby, delikatnymi ruchami. Następnie myjemy je z użyciem płynu do naczyń oraz ciepłej wody.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama