Reklama

Jak wyczyścić z kamienia słuchawkę prysznicową?

Kiedy strumień wody ze słuchawki prysznicowej jest znacznie słabszy to znak, że jest ona zatkana przez kamień. Widok brudnej baterii łazienkowej to nie tylko kwestia estetyki, ale także zmniejszony komfort podczas kąpieli. W usunięciu kamienia ze słuchawki prysznicowej może pomóc kwasek cytrynowy czy soda oczyszczona. Jak dbać o baterię w prysznicu? Jak dokładnie ją umyć? Wyjaśniamy.

Czemu trzeba myć słuchawkę prysznicową?

Mycie słuchawki prysznicowej to kwestia estetyki, ale też dbanie o komfort kąpieli. Zatkana przez kamień słuchawka prysznicowa sprawia, że woda leci mniejszym strumieniem. Ponadto nawarstwienie się sporej ilości brudu może sprawić, że będzie on ciężki do usunięcia. Jeśli problem nie zostanie usunięty w porę, konieczne może okazać się wymienienie całej baterii. Gdy będziesz regularnie dbać o czystość łazienki, takie sytuacje nie będą się powtarzać.

Czym usunąć kamień?

Kamień ze słuchawki prysznicowej najlepiej usunąć za pomocą domowych środków. W tym przypadku świetnie sprawdzi się na przykład soda oczyszczona, która ma działanie lekko żrące. Inną opcją jest kwasek cytrynowy czy ocet. Specyfiki rozmiękczają brud, co znacznie ułatwi jego usunięcie. Kiedy patenty naszych babć zawiodą, warto wybrać chemiczne środki czystości dostępne w sklepach.

Reklama

Jak wyczyścić słuchawkę prysznicową?

Czyszczenie słuchawki prysznicowej powinno odbywać się w odpowiedniej kolejności. Zanim jednak to zrobisz, odłącz słuchawkę prysznicową od reszty baterii. Dzięki temu dokładniej ją umyjesz i skuteczniej pozbędziesz się kamienia i osadu. Jak to zrobić? Odkręć końcówkę węża od słuchawki i przy okazji sprawdź, czy uszczelka jest sprawa i nie wymaga wymiany. Dopiero potem przystąp do usuwania zabrudzeń:

  1. Najpierw wymieszaj wybrany przez siebie domowy środek do czyszczenia z wodą (proporcje 1:2). Najlepiej przelej go do butelki z atomizerem, co znaczenie ułatwi jego aplikację.
  2. Rozprowadź równomiernie specyfik po zabrudzonej słuchawce prysznicowej i pozostaw na kwadrans. To sprawi, że kamień się rozpuści i będzie łatwiejszy do usunięcia.
  3. Potem przepłucz słuchawkę prysznicową pod bieżącą wodą i wytrzyj do sucha ręcznikiem papierowym. 
  4. Na koniec podłącz ją z powrotem do węża prysznicowego i gotowe!

Polecamy:

Proste patenty na usunięcie naklejek z szyby

Skrzypiące panele to zmora w wielu domach. Zastosuj prosty trik i nastanie cisza

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: słuchawka | bateria prysznicowa | kamień na prysznicu

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama