Reklama

Jak wyczyścić umywalkę i toaletę bez chemii?

Chcesz, aby twoja łazienka lśniła czystością bez zastosowania grama chemii? Nic prostszego! Podpowiemy ci, jak przy użyciu sody oczyszczonej, soku cytrynowego czy wody utlenionej skutecznie pozbyć się zarazków, uporczywych białych plam po wodzie i śladów po rdzy. Zaproponowane rozwiązania są nie tylko w pełni bezpieczne i mało inwazyjne, ale i tanie.

Sanitariaty a soda oczyszczona i ocet winny

W pozbyciu się uporczywych zabrudzeń, które gromadzą się na sanitariatach z pewnością pomoże nam soda oczyszczona. Wystarczy zasypać nią zanieczyszczone powierzchnie. Następnie do butelki z atomizerem wlać ocet winny i spryskać nim miejsca pokryte sodą oczyszczoną - tak, aby obydwa składniki weszły w reakcję i soda zaczęła się pienić. Kolejny krok to staranne czyszczenie - najlepiej wykorzystać w tym celu szczotkę (przykładowo ryżową), która pomoże skutecznie usunąć osad i brud. Następnie spryskujemy octem winnym sedes i deskę - na koniec wycieramy je starannie szmatką - bez użycia wody. Dzięki zastosowaniu tej prostej metody zabijemy wszelkie baterie i usuniemy brzydkie zapachy.

Sanitariaty a cytryna

W usunięciu uporczywych zabrudzeń, które gromadzą się na sanitariatach pomoże nam też cytryna. Jak ją w tym celu wykorzystać? Wystarczy, że przekroimy owoc na połówkę i oczyścimy nim armaturę, a zwłaszcza krany, na których bardzo często gromadzi się biały nalot. Sok z cytryny okazuje się także bardzo pomocny w czyszczeniu tworzących się w łazience rdzawych zacieków. Pamiętaj tylko, aby miejsca dezynfekowane sodą oczyszczoną, starannie wypłukać na koniec gorącą wodą. W przeciwnym wypadku na polerowanych powierzchniach pojawią się zacieki.

Jak pozbyć się śladów po pleśni w łazience?

Gromadząca się zwykle na fugach pleśń to problem niejednej pani domu. Jak skutecznie się jej pozbyć? Są na to proste sposoby. Wystarczy nanieść na zanieczyszczone powierzchnie pomiędzy płytkami w łazience proszek przeznaczony do pieczenia i pozwolić mu działać przez około dziesięć minut, a następnie spryskać całą powierzchnię octem spirytusowym i odczekać dziesięć minut. Zabrudzone powierzchnie czyść szczoteczką do zębów. Dla uzyskania lepszych efektów użyj też soku z cytryny. Na koniec starannie oczyść całą powierzchnię pastą i szczoteczką do zębów.

Jak odświeżyć łazienkę?

Na koniec kilka wskazówek na temat tego, jak uzyskać piękny zapach w łazience. Wystarczy do butelki z atomizerem wlać w różnych proporcjach olejki - najlepiej lawendowy i herbaciany - dopełnić wodą, najlepiej destylowaną. Przed każdym użyciem mieszanki trzeba nią wstrząsnąć, a następnie po spryskaniu osuszyć szmatką.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama