Reklama

Jak wyczyścić laptopa?

Przed ekranami laptopów spędzamy coraz więcej czasu. Jednym przenośne komputery służą wyłącznie do rozrywki, innym – do pracy. Niestety, sprzęt bardzo szybko się brudzi i jest siedliskiem wielu zarazków. Jego czyszczenie jest niezbędne, aby działał prawidłowo przez długie miesiące. Jak zrobić to prawidłowo? Sprawdźmy.

Reklama

Czyszczenie laptopa

Laptopa należy czyścić na bieżąco. W przeciwnym razie resztki jedzenia, kurz oraz tłuste plamy mogą zniszczyć delikatne urządzenie , ponieważ przedostają się do wnętrza urządzenia, np. poprzez szczeliny między klawiszami. Zanim zaczniemy je czyścić, należy się odpowiednio przygotować. Potrzebne będą: czyste pędzelki z delikatnym włosiem, patyczki kosmetyczne, ściereczka z mikrofibry, specjalny środek do czyszczenia ekranów oraz sprężone powietrze w spreju. Pamiętaj o swoim bezpieczeństwie: przed przystąpieniem do sprzątania, upewnij się, że urządzenie jest wyłączone (również z prądu).

Czyszczenie sprężonym powietrzem

Zabrudzoną i zakurzoną klawiaturę należy wyczyścić delikatnym pędzelkiem. Jeśli przestrzenie między klawiszami są duże, można w tym celu posłużyć się suchym patyczkiem kosmetycznym. Natomiast sprężone powietrze świetnie poradzi sobie z wąskimi szczelinami. Tłustych plam pozbędziesz się środkiem do czyszczenia ekranów: niewielką ilością spryskaj ściereczkę, a następnie delikatnie wyczyść klawiaturę.

Ekran

Aby pozbyć się zabrudzeń z ekranu, wystarczy posłużyć się środkiem do czyszczenia ekranów (niewielką ilość nanieść na delikatna ściereczkę i przetrzeć nią zabrudzoną powierzchnię). W przypadku uporczywych plam, czynność wystarczy powtórzyć

Zakurzone porty

Zewnętrzne porty w laptopach, takie jak wejścia USB, na słuchawki, są siedliskiem kurzu. Aby skutecznie je wyczyścić, wystarczy skierować na nie strumień sprężonego powietrza. Należy jednak uważać na układ chłodzenia: nie należy czyścić w ten sposób systemu wentylacji. Aby zrobić to prawidłowo, należy wcześniej rozkręcić obudowę. Jeśli nie jesteś pewny, czy sobie poradzisz, oddaj sprzęt profesjonalistom.

Czego nie używać?

Podczas czyszczenia laptopów można popełnić sporo błędów. Przede wszystkim nie powinno się stosować nieodpowiednich środków. Zabronione jest używanie detergentów, takich jak płyny do mycia szyb, albo preparatów na bazie alkoholu. Należy wystrzegać się szorowania gąbką (nawet suchą), czy ręcznikiem papierowym czy papierem toaletowym. W ten sposób można szybko porysować delikatną powierzchnię urządzenia.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama