Reklama

Jak wyczyścić kuchenkę mikrofalową?

Kuchenka mikrofalowa to przedmiot znajdujący swoje zastosowanie prawie w każdym domu. Możesz w niej w błyskawicznym tempie podgrzać lub przygotować posiłek. To urządzenie wręcz stworzone dla osób mających napięty grafik. Jednak niezależnie od tego, czy korzystasz z niego regularnie, czy też nie, wymaga ono systematycznego mycia. Jak wyczyścić mikrofalę domowymi sposobami? Przekonajmy się.

Sposoby na wyczyszczenie kuchenki mikrofalowej

Z racji tego, że kuchenka mikrofalowa ma codzienny kontakt z żywnością, o jej czystość należy dbać codziennie. Ponadto profilaktyczne usuwanie zabrudzeń sprawi, że nie będą powstawać ciężkie do usunięcia plamy z tłuszczu. Do wyczyszczenia mikrofali wystarczy ci lekko zwilżona gąbka oraz ręcznik papierowy. Nie zapomnij o przemyciu obrotowego talerzyka: możesz go umyć w zmywarce lub ręcznie.

Polecamy: Jak sprawnie wyczyścić toaletę?

Reklama

Niezawodna soda oczyszczona

Jednym ze sposobów na wyczyszczenie mikrofali jest roztwór z sody oczyszczonej. Wystarczy, że zmieszasz ją z wodą w proporcji 1:2 i szorstką gąbką dokładnie wyszorujesz brudną powierzchnię. Następnie za pomocą ręczników papierowych osusz urządzenie i gotowe! Soda oczyszczona ma właściwości lekko żrące, dzięki czemu skutecznie usunie nawet najbardziej uporczywe zabrudzenia.

Walka z zaschniętymi plamami

Kiedy mikrofala nie jest czyszczona przez dłuższy czas, mogą pojawiać się trudne do pozbycia się tłuste plamy. Na szczęście istnieje skuteczny sposób na ich zwalczenie. Włóż do urządzenia miskę z wodą z dodatkiem kilku kropel soku z cytryny i włącz program na trzy minuty. Para wodna rozmiękczy zaschnięte plamy, które będą łatwiejsze do usunięcia. Dodatkowo sok z cytryny działa odświeżająco, dzięki czemu zwalczy nieprzyjemny zapach zalegających resztek pożywienia.

Ocet na pleśń w mikrofalówce

A co jeśli w kuchence mikrofalowej pojawi się pleśń? Musisz ją natychmiast usunąć, gdyż nie jest ona obojętna dla zdrowia człowieka. Wystarczy, że do małej miseczki nalejesz wody i rozmieszasz w proporcji 2:1. Następnie włącz mikrofalę na 30 sekund, tak, aby para wodna dokładnie pokryła wnętrze urządzenia. Na końcu przetrzyj powierzchnię ręcznikiem papierowym i sprawdź, czy cała pleśń znikła. Podgrzany ocet zostawia intensywny zapach, dlatego po wykonaniu zabiegu drzwi mikrofalówki pozostaw otwarte.

O czym warto pamiętać?

Do czyszczenia większych zabrudzeń w mikrofali sprawdzą się domowe patenty, gdyż chemia sklepowa nie powinna mieć kontaktu z jedzeniem. Ponadto jej intensywny zapach może utrzymywać się jeszcze przez długi czas. Dodatkowo pamiętaj, że wnętrze mikrofali można w łatwy sposób zarysować, dlatego nie używaj do jej czyszczenia aluminiowych drucików.

Zobacz też:

Czym wyczyścić kostkę brukową?

Jak uratować czarne ubrania?

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama