Reklama

Jak wyczyścić grzebień?

Czesząc nim swoje włosy nie zwracasz na niego uwagi. Jednak w którymś momencie zauważasz, że twój grzebień również potrzebuje interwencji. Gołym okiem widać, że jest w nim pełno włosów, kurzu i martwego naskórka. Korzystanie z brudnej szczotki lub grzebienia, powoduje ponowne naniesienie brudu na wcześniej umyte włosy. Może to prowadzić do infekcji skóry głowy, łupieżu, wypadania włosów lub innych problemów. Dla własnej higieny, ważne jest aby oczyścić brudny grzebień co najmniej raz w tygodniu. To zajmuje tylko kilka minut. Poniżej znajdziesz kilka wskazówek jak to zrobić.

Reklama

Zacznij od usunięcia wszystkich luźnych włosów i kurzu. Następnie za pomocą chusteczki usuń nadmiar sebum i kurzu. Przygotuj miseczkę z ciepłą wodą w której możesz swobodnie zanurzyć wszystkie wymagające czyszczenie grzebienie. Do wody dodaj odrobinę szamponu do włosów i zamieszaj wodę.

Zostaw grzebienie, aby się dobrze namoczyły na 20-30 minut. Użyj starej szczoteczki do zębów, aby dokładnie usunąć brud i tłuszcz zgromadzony pomiędzy ząbkami grzebienia. Tym sposobem potraktuj wszystkie zgromadzone w miseczce grzebienie.Jeśli szczoteczka nie dotarła do trudno dostępnych miejsc, wówczas użyj wykałaczki i usuń zalegający w zakamarkach brud.

Gdy grzebień, został już oczyszczony i jesteś zadowolony z efektu, wypłucz grzebień w czystej wodzie. Z miseczki wylej brudną wodę i zastąp ją świeżą. Włóż do wody ponownie wszystkie czyste grzebienie i dodaj kilka kropli oleju herbacianego. Zostaw na 5 minut, następnie wyjmij i połóż je do wyschnięcia.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama