Reklama

Jak wyczyścić elektryczny grill - opiekacz?

Domowy sprzęt kuchenny bardzo szybko się brudzi. Warto dbać o niego, gdyż z pełnią swej wydajności i jak najdłużej będzie nam służył. Przy każdym użyciu opiekacza, brud i tłuszcz przywiera jeszcze mocniej do powierzchni. Spływa w zakamarki powodując dziwny zapach przy korzystaniu z opiekacza. Przeczytaj jak szybko i łatwo wyczyścisz swój opiekacz grill elektryczny.

Reklama

Grill z wyjmowanymi płytami

Aby wyczyścić grill z wyjmowalnymi płytami, odłącz go od źródła zasilania. Odczekaj, aż grill ostygnie całkowicie. Jeśli nie masz pewności, czy wystygły całkowicie użyj rękawic kuchennych do wyjęcia płyt grzewczych. Po wyjęciu płyt, umyj je w zlewie wodą z płynem do naczyń. Gąbką z płynem obetrzyj grill. W załamaniach obudowy kryje się wiele kruszyn i wytopionego tłuszczu.

Grill bez możliwości wyjęcia płyt

Dbanie o sprzęt kuchenny przedłuży jego żywotność. Grill bez wyjmowanych płyt grzewczych jest trudny do mycia, zwłaszcza kiedy pozostałości jedzenia zdążą przyschnąć. Aby w szybki sposób zadbać o grill wystarczy:

Po grillowaniu odłącz grill od prądu. Zostaw otwarty na 10-15 minut, by odrobinę wystygnął. Parę wilgotnych listków ręcznika papierowego rozłóż na płytach i zamknij pokrywę. Odczekaj parę minut i wytrzyj płyty grzewcze elektrycznego grilla. Możliwe, że zużyjesz więcej listków papieru. Zwróć uwagę na spód grilla. W tym miejscu gromadzi się sporo tłuszczu, który wytapia się z potraw. Użyj plastikowej łopatki do zeskrobania resztek jedzenia, które zbyt mocno przywarły. Nie używaj szorstkich gąbek i skrobaków. Mogą uszkodzić warstwę teflonu, którą są pokryte. Obetrzyj gąbką z płynem wnętrze i krawędzie grilla.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama