Jak wyczyścić ekspres do kawy?

Czy masz problem z brzydkim zapachem wydobywającym się z twojego ekspresu do kawy? Robiąc kolejne rodzaje napoju, drobne pozostałości substancji pozostają w maszynie. Bez względu na to, czy używasz do niego zwykłą kawę czy kapsułki. Kiedy ostatnio czyściłeś dokładnie swój ekspres? Jeżeli nie wiesz jak to zrobić w szybki i skuteczny sposób, to mamy dla ciebie rozwiązanie.

Po pierwsze wyciągnij wszystkie części które się da (bez uszkodzenia sprzętu) i wymyj je dokładnie wodą z płynem do naczyń lub mydłem. Czyste elementy pozostaw do całkowitego wyschnięcia.

Następnie weź nieużywaną szczoteczkę do mycia zębów i wyczyść nią wszystkie trudno dostępne miejsca (przy uchwycie czy otwór z którego wypływa gotowa kawa). Następnie złóż ekspres i możesz przejść do dalszej części mycia.

Kolejnym krokiem będzie wyczyszczenie przewodów przez które przepływa woda wewnątrz urządzenia. Zbiornik na wodę napełnij do połowy octem. Uruchom maszynę i pozwól przejść przez cały cykl dwukrotnie. Ocet oczyści osady i kamień znajdujący się w miejscach, gdzie nie dotrze szczoteczka. Rozpuści również osady z wody.

Aby wypłukać ocet z urządzenia, wymyj pojemnik na wodę i napełnij go czystą wodą. Ekspres ponownie ruchom, aby woda wypłukała cały ocet, w końcu nie chcesz pić kawy o smaku octu. Powtórz cały proces tyle razy, aż woda straci octowy aromat (zazwyczaj dwa cykle wystarczą).

To już wszystko. Twój ekspres jest już czysty, a ty nie musisz więcej przejmować się zalegającym w nim kamieniem czy bakteriami. Czyść ekspres dokładnie przynajmniej dwa razy do roku. Dzięki temu urządzenie posłuży ci znacznie dłużej, a ty będziesz mógł cieszyć się pyszną i aromatyczną kawą.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama