Reklama

Jak wyczyścić bęben pralki?

Pralka automatyczna jest jednym z częściej wykorzystywanych urządzeń w domu. Dzięki niej w łatwy i szybki sposób ubrania są idealnie czyste oraz przyjemnie pachną. Należy pamiętać, aby pralkę regularnie czyścić. W przeciwnym razie jej wydajność i skuteczność drastycznie się pogarszają: zgromadzony brud i pleśń powodują, że ubrania brzydko pachną, a osadzony na bębnie kamień skraca żywotność urządzenia. Aby wyczyścić bęben pralki nie musisz kupować drogich środków, wystarczy to, co masz pod ręką.

Reklama

Czym usunąć kamień?

Kamień jest problemem w wielu domach. Osiada na armaturze i powoduje nieestetyczne zacieki. W pralce gromadzi się bardzo szybko i niejednokrotnie doprowadza do jej uszkodzenia. Jak się pozbyć kamienia? Z pomocą przyjdzie ocet: wlej całą butelkę do pustego bębna i nastaw program z najwyższą temperaturą prania. Po zakończeniu cyklu zostaw uchylone drzwi urządzenia na kilka godzin, aby ostry zapach się ulotnił. Nie masz pod ręką octu? Zastąp go kwaskiem cytrynowym! Daje takie same efekty, a co najważniejsze: ma przyjemniejszy zapach.

Usuń pleśń

Pleśń w pralce sprawia, że po wyjęciu pranie nieprzyjemnie pachnie. Dlatego trzeba działać błyskawicznie. Sięgnij po wybielacz: przelej go ostrożnie do butelki ze spryskiwaczem (łatwiej się go aplikuje) i spryskaj nim widoczną na bębnie pleśń. Zostaw na kilkanaście minut i przetrzyj za pomocą gąbki. Jeśli mimo to, wnętrze pralki nadal pachnie nieprzyjemnie, sięgnij po ocet i wlej go do pustego bębna i włącz pełny cykl prania. Pamiętaj również o dozowniku na detergent: do niego też wlej ten specyfik.

Lepiej zapobiegać

Aby wnętrze pralki było zawsze czyste i pachniało świeżością, trzymaj się kilku zasad. Po zakończeniu prania, od razu wyciągaj z niej wilgotne ubrania. Jeśli będzie zamknięte w urządzeniu przez kilka godzin, to nie dość, że będzie brzydko pachniało, to także sprzyja powstawaniu pleśni. Pamiętaj również o tym, że po zakończeniu prania zostawić uchylone drzwiczki, aby usunąć zgromadzoną we wnętrzu wilgoć.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama