Jak w naturalny sposób czyścić naczynia kuchenne?

Naczynia kuchenne, używamy na co dzień i nie zwracamy szczególnej uwagi na ich stan. Pomimo regularnego mycia zaczynają wyglądać na stare i zniszczone, zwłaszcza te wykonane ze stali i aluminium. Poniżej znajdziesz kilka alternatywnych sposobów czyszczenia naczyń kuchennych, niż przy użyciu zwykłego płynu.

Czajniki

Zwykle mamy tendencję do gotowania więcej wody niż potrzebujemy. W efekcie tworzy się osad i kamień. Aby umyć z łatwością czajnik, napełnij go wodą i dodaj 1/2 szklanki octu. Zagotuj wodę przez 10 minut, a następnie wyłącz płomień. Teraz pozwól wodzie wystygnąć, po czym umyj czajnik wodą z detergentem.

Ekspres do kawy

Wielu z nas posiada ekspres do kawy. Jest to bardzo delikatna maszyna, którą łatwo uszkodzić. Zwłaszcza, gdy zbyt energicznie go przetrzemy. Kiedy na ekspresie pojawią się tłuste plamy, wówczas wszystko co musisz zrobić to zagotować wodę z 1/2 szklanki octu. Tak przegotowaną wodą umyj ekspres, a następnie powtórz proces przemywając go zimną wodą.

Naczynia miedziane

Najłatwiej jest przywrócić miedzianym naczyniom blask za pomocą odrobiny octu, soli i mąki. Składniki te należy zmieszać na gęstą pastę, w razie konieczności trzeba dodać trochę więcej octu. Teraz otrzymaną pastą należy przetrzeć miedziane naczynia, a następnie zmyć do czysta. Można również pastę pozostawić na kilka minut, przetrzeć i zmyć.

Stalowe naczynia

Cytryna naturalnie zdezynfekuje i nabłyszczy stalowe naczynia. Połówką z cytryny natrzeć naczynia, a następnie umyć. Można również sok z cytryny dodać do ciepłej wody, w której należy umyć naczynia.

Srebrne naczynia

Za pomocą pasty z mąki kukurydzianej i wody, z łatwością usuniesz wszelkie zabrudzenia na srebrze. Nanieś pastę na naczynie za pomocą szmatki i pocieraj energicznie. Następnie zmyj pastę, w razie konieczności powtórz proces. Przetrzyj naczynie suchą szmatką i unikaj przechowywania naczyń na powietrzu przez dłuższy czas.

Tłuste patelnie

Olej jest podstawowym produktem stosowanym w kuchni. Ma on tendencję do przywierania do naczyń sprawiając, że są tłuste i śliskie. Jedynym sposobem wyczyszczenia tłustych plam jest, napełnienie miski z wodą i dodanie do niej 2-3 kropli soku z cytryny. Następnie wodę zagotować, po 10 minutach wyłączyć płomień i zostawić do wystygnięcia. Na koniec umyć naczynie w płynie do naczyń.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama