Reklama

Jak utrzymać łazienkę w czystości?

Zatkane odpływy, wilgoć, pleśń i osad z mydła na ściankach prysznica, czy muszla klozetowa, do której strach zajrzeć - utrzymanie łazienki w czystości nie jest wcale łatwym zadaniem i wymaga dużej ilości czasu i wysiłku, szczególnie kiedy nie robimy tego regularnie co 2-3 dni. Poniżej znajdziesz kilka sztuczek, które pomogą ci cieszyć się wspaniałym zapachem czystości i świeżości.

1. Smugi na lustrze

Jeśli nie chcesz stosować drogich preparatów do czyszczenia luster czy okien, które pozostawiają brzydkie smugi na twoich lustrach, możesz zastosować własny, nietoksyczny środek. Wystarczy, że stworzysz roztwór sody oczyszczonej i wody utlenionej i będziesz go nanosiła przy pomocy aplikatora w sprayu. Możesz również użyć kremu do golenia, który sprawi, że twoje lustro będzie błyszczeć jak nowe, a w dodatku nie będzie pokryte parą po gorącym prysznicu.

2. Czyszczenie wanny

Jednym ze sposobów na pozbycie się zarazków i oczyszczenie twojej wanny z brudu i tłuszczu jest stworzenie mieszaniny składającej się z połowy szklanki octu winnego, jednej szklanki alkoholu oraz jednej czwartej szklanki wody. Dodaj wszystkie te składniki do czterech litrów ciepłej wody. Rozprowadź mieszankę równomiernie na brudne miejsca, pozostaw na 15 minut, a następnie dokładnie wypłucz. Będziesz zaskoczona, jak czysta może być twoja wanna

3. Czystość toalety

Standardowy płyn do płukania jamy ustnej może stanowić idealny produkt do czyszczenia toalety. Niszczy on większość bakterii i zarazków, w dodatku skuteczniej niż standardowe mydło do rąk, które głównie zmydla tłuszcze. Rozcieńcz płyn do płukania zębów w wodzie, a następnie stosuj mieszaninę na brudną powierzchnię, odczekaj 30 minut, a następnie dobrze wyszoruj szczotką i spłucz.

4. Czyste płytki

Waciki nasączone w wybielaczu pomogą ci utrzymać twoje płytki w nieskazitelnej czystości, a także nadadzą im olśniewający połysk. Możesz do tego celu użyć również pasty do zębów lub płynu do płukania jamy ustnej.

5. Jak pozbyć się rdzy?

Rdza jest efektem ubocznym utleniania metali. Pozbycie się jej jest łatwiejsze, niż mogłoby się to wydawać. Wystarczy, że na zardzewiałe powierzchnie naniesiesz sól, potrzesz ją i wyciśniesz na to wszystko trochę soku z cytryny. Ten ostatni reaguje ze rdzą, sól natomiast absorbuje plamy. Pozostaw roztwór na noc i zmyj rano.

6. Sufity wolne od pyłów

Na czyste i wolne od pyłu sufity należy zastosować mieszaninę, składającą się z jednej części octu na jedną część ciepłej wody. Zmocz mop w przygotowanym roztworze i rozpocznij czyszczenie sufitu. Pamiętaj, by przy wykonywaniu tej operacji stosować okulary ochronne.

7. Czyszczenie zasłon prysznicowych

Zasłony prysznicowe mogą być zmorą niejednej pani domu. Gromadzą mnóstwo brudu, osadów, w najgorszym przypadku mogą powstać na niej również grzyby. W butelce z dozownikiem w sprayu wymieszaj 500 ml uniwersalnego wybielacza i dwie łyżki płynu do naczyń. Spryskaj tym roztworem całe zasłony prysznicowe i pozostaw na kilka minut, po czym spłucz. Twoja zasłona będzie znów wyglądała jak nowa.

8. Czyszczenie szklanych ścianek prysznica

Aby pozbyć się osadu i brudu ze szklanych ścianek prysznica, wymieszaj pół szklanki octu z dwoma szklankami ciepłej wody. Takim roztworem przy pomocy szmatki przetrzyj całe szklane szyby. Możesz dodać do roztworu kilka kropel mydła do rąk. Pamiętaj, by użyć rękawic ochronnych.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama