Jak usunąć zapach moczu kota z dywanu?

Próbując pozbyć się zapachu moczu kota z zasłon i firan, jest to sprawa prosta. Natomiast sprawa gorzej wygląda chcąc usunąć zapach z dywanów, obić i desek podłogowych. Praca nie będzie należała do najłatwiejszych, ale jest do wykonania. W dalszej części artykułu znajdziesz wskazówki i porady jak poradzić sobie z nieprzyjemnym zapachem moczu.

Każde czyszczenie dywanów może spowodować jego odbarwienie lub uszkodzenie włókien. Przed zastosowaniem płynu, przetestuj go na małej powierzchni.

Znajdź wszystkie miejsca, w których są plamy moczu. Możesz być zaskoczony jak wiele ich jest. Jak sprawdzić gdzie są plamy z moczu? Za pomocą czarnej żarówki, poświeć lampką po dywanie, a zobaczysz że mocz będzie świecić w ciemności.

Do przygotowania płynu potrzebujesz: 500ml wody utlenionej, 1 łyżkę sody oczyszczonej oraz 1 łyżeczkę płynu do mycia naczyń. Wymieszaj wszystkie składniki, najlepiej drewnianą łyżką. Gdy soda się rozpuści przelej płyn do butelki ze sprayem. Spryskaj miejsca, w których są plamy moczu, nie szoruj miejsca. Pozostaw płyn na plamach przynajmniej na godzinę. Kiedy płyn wyschnie, odkurz dokładnie wszystkie miejsca. Jeśli zauważysz pojedyncze ślady sody na dywanie, odkurz go raz jeszcze odkurzaczem lub przetrzyj szmatką.

Jeśli zauważysz, że kot wraca w to samo miejsce, by oddać mocz, wyczyść to miejsce jeszcze raz. Dane miejsce wciąż pachnie moczem, a kot wyczuwając je, załatwi się w to samo miejsce ponownie. Musisz całkowicie usunąć zapach moczu. Spróbuj powstrzymać kota postaw w tym miejscu pojemnik z sodą oczyszczoną. Zostaw go tam nawet na 30 dni. Sodę możesz zastąpić octem.

Oddawanie moczu w domu może świadczyć o problemach kota z nerkami lub pęcherzem moczowym. Skontaktuj się z lekarzem weterynarii.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama

Reklama