Reklama

Jak usunąć zapach moczu?

Zapach moczu unosi się zazwyczaj w domach, w których mieszkają psy i koty. Zwierzęta załatwiają się na podłogach, dywanach, kanapach, fotelach i innych tapicerowanych powierzchniach. Aby pozbyć się nieprzyjemnej woni, trzeba działać natychmiastowo. Jak szybko usunąć zapach moczu? Sprawdźmy.

Reklama

Działaj szybko

Należy pamiętać, że mocz trzeba zetrzeć jak najszybciej. W tym celu sprawdzą się chłonne materiały, takie jak bawełniane szmatki albo ręczniki papierowe. Wystarczy przyłożyć wybrany materiał do zabrudzonej powierzchni i odczekać chwilę, aż nadmiar wilgoci wsiąknie.

Środki absorbujące

Następnie trzeba zebrać wilgoć, która dostała się w głąb tapicerki bądź dywanu. Aby się jej pozbyć, zabrudzone miejsce posyp solidną porcją mąki kukurydzianej, skrobi lub sody oczyszczonej. Pozostaw je na kilkadziesiąt minut, po czym dokładnie odkurz tapicerkę. W razie potrzeby czynność powtórz.

Jak usunąć plamę?

Niestety, mocz pozostawia na powierzchniach tapicerowanych ślady, ale szybko można je usunąć. Co trzeba zrobić? Sięgnij po płyn do płukania ust. Rozcieńcz go z wodą (w proporcji 1:1) i wetrzyj w materiał. Możesz również stworzyć również papkę z sody oczyszczonej z octem albo użyć wody z mydłem lub płynem do mycia naczyń. Nanieś wybrany środek na gąbkę i przetrzyj, a następnie odczekaj chwilę. Zbierz nadmiar środka czyszczącego, a po plamie nie będzie śladu.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama