Reklama

Jak usunąć sierść z dywanu?

Życie z czworonogiem pod jednym dachem dostarcza nam nie tylko radości, ale i obowiązków. Jednym z nich jest usuwanie sierści z dywanów, podłóg czy kanap. To kluczowe dla zachowania higieny i porządku, zwłaszcza jeśli mamy też małe dzieci. Niestety, pozbycie się psich lub kocich kłaczków z dywanów to prawdziwe wyzwanie. Liczy się nie tylko regularność sprzątania, ale przede wszystkim korzystanie ze skutecznych i sprytnych sposobów. Sprawdź, jak łatwo i szybko usunąć sierść z dywanu.

Jak usunąć sierść z dywanu?

Dywany o krótkim włosiu zazwyczaj wystarczy czyścić za pomocą odkurzacza o dużej mocy. Warto zaopatrzyć się też w tzw. turboszczotki wyposażone w specjalne rolki, które wychwytują nawet pojedyncze włoski. Kluczowa jest jednak systematyczność, a więc odkurzanie podłóg i dywanów każdego dnia. Innym sposobem jest częste szczotkowanie pupila, które chroni przed unoszeniem się sierści w domu.

Czyszczenie dywanu z sierści za pomocą gumowej ściągaczki

Sprytnym trikiem jest usuwanie sierści z dywanu (zwłaszcza o długim włosiu) za pomocą gumowej ściągaczki do wody czy mycia okien. Wystarczy kilka ruchów, by przywrócić dywanowi czystość – sierść (a przy okazji włosy) od razu przyczepiają się do gumowej powierzchni i łatwo je usunąć. Jeśli w mieszkaniu mamy dużo dywanów, warto zaopatrzyć się w specjalną miotłę z gumowymi brzegami (wykorzystuje się je np. w salonach fryzjerskich). Działa tak samo, ale ma większą powierzchnię i jest o wiele wygodniejsza.

Czyszczenie dywanu z sierści za pomocą gumowych rękawiczek

Niewielkie dywany lub tapicerkę kanapy możemy też wyczyścić z sierści za pomocą gumowej rękawiczki. Wystarczy jedynie zwilżyć ją lekko wodą, a następnie pocierać nią zabrudzoną powierzchnię. Prostym sposobem jest też użycie rolki z taśmą klejącą, która przeznaczona jest do czyszczenia odzieży.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama