Reklama

Jak usunąć przykre zapachy sodą oczyszczoną?

Gdy wracasz do domu po ciężkim dniu pracy zwykle marzysz o odpoczynku w spokojnej, kojącej atmosferze. Niestety czasami pewne aromaty znacznie to utrudniają. Na szczęście istnieje prosta strategia, która pomoże nam w walce z mało przyjemnymi aromatami. Czasami wystarczy sięgnąć po zwykły proszek do pieczenia. Jednym z jego składników jest bowiem soda oczyszczona, substancja posiadająca wyjątkowe właściwości antyseptyczne. Zapobiega ona rozwojowi drobnoustrojów odpowiedzialnych za nieprzyjemne zapachy.

Kocia kuweta

Koty zwykle mają dość przyjemny zapach. Niestety ich mocz i kał to zupełnie inna historia. Czy kiedykolwiek musiałeś zatykać nos i usta podczas wymiany żwirku w kuwecie? Na szczęście istnieje skuteczne rozwiązanie tego problemu. Wystarczy każdego ranka uzbroić się w odrobinę sody oczyszczonej. Substancja ta nie wyrządzi krzywdy naszemu pupilowi i znacząco zmniejszy intensywność zapachów z jego kuwety. Ile sody należy zastosować, by okazała się skuteczna? Na początek zalecane jest użycie około 1/4 filiżanki. Warto również dodać, że zniwelowanie smrodliwych zapachów z kuwety nie zwalnia nas od konieczności jej sprzątania. No chyba, że chcemy mieć w domu wyjątkowo niezadowolonego kota.

Wyjątkowo śmierdząca toaleta

Jeśli chcesz łatwo wyczyścić toaletę musisz najpierw spłukać wodę. Następnie wsyp do niej filiżankę sody oczyszczonej i pozwól jej odwalić za ciebie całą brudną robotę. Wystarczy wrócić po godzinie, ponownie spłukać wodę i cieszyć się uzyskanym efektem.

Cuchnące chłodziarki i termosy

Z tym problemem można łatwo sobie poradzić przy pomocy wspaniałego duetu woda - soda oczyszczona . W przypadku termosów, wsyp do środka łyżeczkę sody i zalej ją 3 szklankami wody. Wszytko to należy wymieszać i pozostawić w termosie przez około 20 minut, a następnie dobrze wypłukać naczynie. Chłodziarkę natomiast należy w całości wypełnić wodą, dodać pół szklanki sody oczyszczonej, zamknąć pokrywę i po upływie godziny wypłukać urządzenie.

Cuchnące rury kanalizacyjne

Ten śmierdzący problem ma stosunkowo proste rozwiązanie. Wystarczy kilka razy w tygodniu wsypać do zlewu kilka łyżek sody oczyszczonej. Powinno to stać się naszą rutynową czynnością, jak np. mycie zębów. Po upływie godziny, należy odkręcić gorącą wodę i pozwolić jej płynąć przez kilka minut. Przykry odór powinien zniknąć bardzo szybko.

Śmierdzące buty

Maskowanie tego zapachu przypomina trochę nakładanie perfum na spocone ciało. Czasami najlepszym rozwiązaniem będzie umycie śmierdzących butów. Świeży zapach można jednak utrzymać na dłużej przy pomocy łyżeczki sody oczyszczonej.

Nieprzyjemny zapach z odkurzacza

Odkurzacz wciąga podczas sprzątania wiele nieprzyjemnych rzeczy. Może to być np. śmierdzący koci żwirek połączony z sodą, który nasz pupil rozniósł po całym dywanie. Rozwiązaniem tego problemu będzie oczywiście... jeszcze więcej sody oczyszczonej. Posyp nią dywan i pozwól substancji spokojnie leżeć na nim przez godzinę. Potem wystarczy go odkurzyć. Dzięki temu prostemu rozwiązaniu, można załatwić dwa uciążliwe problemy jednocześnie. Pomysłowe, prawda?

Nieprzyjemnie pachnące lodówka

Kolejne proste rozwiązanie dla wyjątkowo uciążliwego problemu. Wystarczy nasypać pół szklanki sody oczyszczonej do miski i umieścić ją w lodówce. Niestety sztuczka ta nie wyręczy nas w usuwaniu przeterminowanej żywności. Tym będziemy musieli zająć się osobiście.

Śmierdzące ręce po krojeniu cebuli

Nie ma wiele powodów, aby powstrzymać się od jedzenia cebuli... oczywiście poza zapachem. Na szczęście istnieje sposób, by poradzić sobie również z tym problemem. Wystarczy dodać kilka łyżek sody oczyszczonej do szklanki wody i umyć ręce w tak otrzymanej mieszaninie. Nie zapomnij tylko ich później dobrze spłukać.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama