Reklama

Jak usunąć pleśń i zapach stęchlizny w piwnicy?

Na hasło piwnica, jakie pierwsze słowo, które przychodzi ci do głowy? Dla wielu osób jest to ciężki zapach stęchlizny. Nic dziwnego, jest to typowy obszar dla tego typu zapachu. Walka z zapachem stęchlizny nie musi stawiać cię na przegranej pozycji. Istnieją sposoby, aby odświeżyć powietrze w starej piwnicy. Oto kilka praktycznych porad, aby usunąć nieprzyjemny zapach.

Reklama

Usunięcie pleśni

Pierwszą rzeczą jaką należy zrobić to zidentyfikowanie źródła zapachu stęchlizny. W większości przypadków są to kolonie pleśnie. Ten rodzaj grzybów rozwija się w ciepłych i wilgotnych miejscach, z niewielkim dostępem świeżego powietrza. Do usunięcia pleśni użyj twardej szczotki i wpuść świeże powietrze do środka. Jeśli jest to rzecz, którą można przenieść, po prostu wystaw ją na słońce. Bezpośrednie światło słoneczne zabije wiele mikroorganizmów. Jednak nie będziesz w stanie uratować wszystkiego.

Wyeliminowanie pleśni w piwnicy za pomocą octu

Ocet jest przydatny do czyszczenie wszystkich rodzajów powierzchni. Wystarczy nałożyć go na miejsce występowania pleśni i pozostawić go na 15-20 minut. Po tym czasie używając szczotki wyszorować powierzchnię i zneutralizować zapach stęchlizny.

Usunięcie pleśni za pomocą sody oczyszczonej

Rozsyp trochę sody na miejscu pojawienia się pleśni. Pozwól sodzie wchłonąć nadmiar wody w miejscu pleśni. Dzięki sodzie usuniesz nieprzyjemny zapach. Pamiętaj, aby oczyścić miejsce po zaaplikowaniu sody.

Eliminacja zapachu stęchlizny sokiem z cytryny

Do wody dodaj odrobinę soku z cytryny. Uzyskasz mocny roztwór, dzięki któremu usuniesz pleśń. Ponieważ odczyn roztworu jest kwaśny, zabije mnóstwo grzybów i zneutralizuje zapach. Zamiast stęchlizny poczujesz świeży cytrynowy zapach.

Pozbądź się zapachu stosując żwirek dla kota

Żwirek dla kota może posłużyć za świetny dezodorant. Jest całkowicie naturalny i zawiera składniki niwelujące nieprzyjemny zapach. Zatem jest to wystarczająco skuteczny środek do neutralizacji nawet najsilniejszych zapachów. Wystarczy postawić pudełko ze żwirkiem w pobliżu miejsca na którym występuje pleśń.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama