Reklama

Jak usunąć plamy z moczu z dywanu

Każdy posiadacz zwierząt wie, że kiedy nasz pupil jest jeszcze mały, potrzebuje czasu aby nauczyć się gdzie powinien sikać. Najczęściej zdarza mu się to na dywanie. Oczywiści odpowiednie wychowanie zwierzaka pomoże szybko pozbyć się problemu. Czasami nawet starszym zwierzakom zdarza się poplamić dywan kiedy chorują lub są już starsze. Nie musisz wtedy przejmować się plamą. Mamy dla ciebie szybki i prosty sposób na pozbycie się jej z dywanu.

Reklama

Czego potrzebujesz? Na pewno nie żadnych chemicznych odplamiaczy, które mogą uszkodzić dywan lub spowodować zatrucie zwierzaka lub poparzenie jego łapek. Wystarczy zwykły ocet i soda oczyszczona. Te dwa składniki potrafią zdziałać cuda.

Jak poradzić sobie z plamą? Wystarczy, że osikane miejsce zwilżysz octem spirytusowym, a następnie posypiesz obficie sodą oczyszczoną. Ważne jest aby cały proces przeprowadzić w tej kolejności. Jeżeli plamę najpierw posypiesz sodą, a dopiero później polejesz octem, trudno będzie pozbyć się pozostałości sody z dywanu, a plama może pozostać nienaruszona.

Dywan pozostaw z rozsypaną sodą aż do wyschnięcia. Może zająć to nawet cały dzień. Jednak kiedy dywan wyschnie, wyraźnie zauważysz, że soda zmieniła barwę na żółtą. Teraz wystarczy odkurzyć dywan i gotowe. Sposób ten jest równie skuteczny w przypadku gdy plama powstaje przez małe dzieci. Dywan będzie czysty i świeży.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama