Reklama

Jak usunąć plamy z kleju z plastiku?

Kleje szybkoschnące są cyjanoakrylami, które znane z szybkości schnięcia i siły wiązania. Jeśli często używasz tego typu klejów, wiesz jak trzeba być szybkim podczas pracy z nimi. Niemniej, plamy z kleju są nieuniknione. Na szczęście istnieje kilka dobrym sposobów, aby taki klej usunąć. Znajdziesz je w dalszej części artykułu.

Zmywacz do paznokci

Zawartość acetonu w zmywaczu do paznokci pomoże usunąć klej z plastikowej powierzchni. Nim go użyjesz sprawdź na niewidocznej powierzchni czy aceton nie odbarwi plastiku. Nasącz wacik kosmetyczny w zmywaczu do paznokci i delikatnie przetrzyj miejsce, w którym rozlał się klej. Powtórz czynność kilka razy, aż do uzyskania satysfakcjonującego efektu.

Olej roślinny

Powszechnie stosowany w kuchni olej roślinny jest kolejnym sposobem, aby oderwać klej od powierzchni. Jest to stosunkowo łagodny sposób, gdyż nie zawiera żadnych chemicznych substancji mogących uszkodzić element z tworzywa sztucznego. Papierowy ręcznik zwilż olejem i owiń nim plastikowy przedmiot z którego chcesz usunąć plamy z kleju. Zostaw je na 1-2 godziny, a następnie usuń poluzowany klej z przedmiotu.

Ocet

Ten uniwersalny środek czyszczący poradzi sobie z szybkoschnącym klejem. Moczenie w occie zmiękcza klej pozwalając na jego usunięcie. Zamocz wacik w occie i odciśnij nadmiar. W zależności od wielkości plamy, użyj kilku wacików. Przyłóż je na plamę z kleju i zostaw na kilka godzin. Gdy ocet osłabi klej, zeskrob go nożem z powierzchni.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama