Reklama

Jak usunąć plamy z antyperspirantu pod pachami?

Antyperspirant jest jednym z najczęściej używanych kosmetyków, ponieważ dodaje świeżości i zapobiega dyskomfortowi, zwłaszcza w upalne dni. Niezależnie od tego, czy wybierzemy aerozol czy antyperspirant w sztyfcie pod pachami mogą się tworzyć bardzo nieestetyczne plamy, które szpecą naszą ulubioną bluzkę czy koszulkę. Czy musimy w takim razie naszą garderobę spisywać na straty? Choć jest to trudne, można postarać się wywabić plamy z antyperspirantu. W jaki sposób? Przekonajmy się.

Dlaczego pod pachami tworzą się plamy?

Skąd się biorą plamy po antyperspirancie pod pachami? Przyczyny są zasadniczo dwie. Pierwsza z nich jest wynikiem nadmiaru kosmetyku i osadzaniu się na go na tkaninie, gdzie z czasem tworzy się trudna do usunięcia skorupa. W drugim przypadku tworzą się przebarwienia, to wynik kontaktu potu, bakterii i antyperspirantu. W obu przypadkach można sobie pomóc, choć czasami jest to trudne i proces trzeba cyklicznie powtarzać.

Jak pozbyć się nadmiaru antyperspirantu pod pachami?

Jeśli plama jest świeża, nie ma co długo czekać i szybko usunąć jej nadmiar najpierw suchą, a później nawilżoną chusteczką. A co zrobić, kiedy utworzyła się gruba skorupa? Można spróbować ją wykruszyć, a następnie potraktować nawilżoną szmatką z odrobiną kilku kropel spirytusu. Jeśli mimo wszystko, plama nadal jest widoczna pod pachą, trzeba tkaninę namoczyć, a później spróbować jeszcze raz zetrzeć za pomocą szmatki ze spirytusem.

Reklama

Uwaga: Spirytus zbyt długo pozostawiony na tkaninie może ją odbarwić!

Jak pozbyć się żółtych plam pod pachami?

Żółte plamy pod pachami są trudne do usunięcia, ale nie jest to niemożliwe. Najczęściej tworzą się na tkaninach białych, co tak naprawdę ułatwia zadanie. Jak usunąć żółte plamy po antyperspirancie?

  • Można namoczyć brudne miejsce sokiem z cytryny u zostawić na kilka godzin.
  • Całą tkaninę można namoczyć w wodzie z octem spirytusowym.
  • Pasta sporządzona z sody oczyszczonej i odrobiny wody naniesiona na pachę, pomoże plamę rozpuścić.
  • Szare mydło: wystarczy porządnie namydlić plamę i pozostawić na jakiś czas.


Niezależnie, jaką metodę wybierzemy, finalnie trzeba tkaninę wyprać, tak jak zwykle w pralce.

Polecamy także:

Wlej szklankę do pralki. Czarne ubrania będą jak nowe

Babciny odplamiacz za grosze. Posyp obficie, a brud zniknie

Najbardziej ekologiczne odkamienianie czajnika! Spróbuj sama


INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama