Reklama

Jak usunąć plamy rdzy z ubrań?

Następnym razem, gdy zauważysz na bluzce plamę z rdzy, nie rozpaczaj. Jest na to tani i łatwy sposób na skuteczne usunięcie plam z odzieży. Nie kosztuje praktycznie nic, gdyż wszystkie potrzebne składniki masz w kuchni. W dalszych krokach dowiesz się jak wywabić plamy. <iframe width="100%" height="439" src="https://interia.tv/embed-video?id=2292348&cid=INTERIA/portal/tipy&play=1&volumeOff=1" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Reklama

Co ci będzie potrzebne? Dwa składniki, a mianowicie sól kuchenna i sok z cytryny. Łączymy ze sobą sól i sok z cytryny, w takich proporcjach, by mikstura nie była zbyt wodnista.

Nie ma tutaj dokładnej proporcji. Zbyt dużo soku sprawi, że mikstura będzie zbyt luźna i materiał ją wchłonie. Powstałą mieszankę rozcieramy na plamach z rdzy. Następnie bluzkę wystaw na działanie światła słonecznego.

Zostaw ją na słońcu przez 30- 60 minut. Plamy powinny zniknąć. Jeśli po upływie czasu nadal są widoczne, powtórz czynność raz jeszcze. Po wszystkim wypierz bluzkę w normalny sposób. Metoda skuteczna zwłaszcza latem, gdy słońce jest wystarczająco silne.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama