Reklama

Jak usunąć plamę z krwi na dywanie?

Nie zdarza się to zbyt często, ale czasem przydarzy się plama z krwi na dywanie. W takim przypadku trzeba działać natychmiast po udzieleniu pierwszej pomocy. Wykonaj następujące kroki, by twój dywan był ponownie czysty i świeży.

Reklama

Jeśli plama jest świeża, szybko do plamy przyłóż papierowy ręcznik. Działaj ostrożnie nie pocieraj i nie wcieraj krwi w dywan, spowoduje to powiększenie plamy.

Wymieszaj kilka kropel łagodnego detergentu w kilku szklankach zimnej wody. Ciepła woda zostawi plamę na włóknach dywanu. Wówczas plama będzie prawie niemożliwa do usunięcia. Nie przesadzaj też z ilością mydła, gdyż po czyszczeniu detergent przyciąga brud, zastępując plamę krwi ciemną brudną plamą.

Zmocz białą czystą szmatkę lub ręcznik (stara biała podkoszulka również się sprawdzi) wodą z detergentem. Delikatnie połóż szmatkę na plamie, pozwalając jej wchłonąć krew. Nie pocieraj plamy! Wypłucz szmatkę i przyłóż ponownie, aż zejdzie cała krew. W zależności od wielkości plamy, być może trzeba będzie powtórzyć czynność kilka razy.

Suchą częścią szmatki lub ręcznikiem papierowym osusz miejsce po plamie. Staraj się odsączyć jak najwięcej wody. Zmniejszysz szansę pojawienia się brudnej plamy, jeśli szybko wysuszysz miejsce, korzystając z suszarki do włosów lub gdy plama jest duża z wentylatora.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama