Jak usunąć osad ze szklanek i kubków?

Jesteś miłośnikiem kawy lub herbaty i z niepokojem zauważyłaś, że na twojej szklance lub kubku pojawił się niechciany osad, którego trudno się pozbyć banalnymi metodami, czyli wodą połączoną z płynem do mycia naczyń? Postaw na bardziej sprytne sposoby i sięgnij po niezastąpione w kuchni sodę oczyszczoną, ocet, pastę do zębów lub wybielacz do prania z aktywnym tlenem. Twoje wysiłki z pewnością nie pójdą na marne i osiągniesz zamierzony cel. Poniżej znajdziesz wszystkie potrzebne wskazówki.

Soda oczyszczona a osad z kubka czy szklanki

Zacznijmy od najmniej wymagającej metody, polegającej na wykorzystaniu w zabiegu pielęgnacyjnym sody oczyszczonej. Połącz ją - w ilości jednej łyżeczce z wodą - w szklance lub kubku pokrytym osadem i wyszoruj je starannie szczoteczką przeznaczoną do mycia zębów. Efekt tego prostego zabiegu może przerosnąć twoje najśmielsze oczekiwania. Twoja szklanka czy kubek już po kilku minutach będą lśniły czystością. Alternatywnie w celu pozbycia się osadów z kubków lub szklanek możesz wykorzystać ocet spirytusowy. Efekt końcowy będzie bardzo podobny.

Pasta do zębów a osad z kubka czy ze szklanki

Pasty przeznaczone do mycia zawierają składniki wybielające, które skutecznie usuwają osady tworzące się na zębach. Podobnie działają na pojawiające się na szklankach czy kubkach osady z kawy czy z herbaty. Do czyszczenia naczyń możesz użyć pasty do zębów - i to w podobny sposób, jak wykorzystujesz ją do mycia zębów. Efekt tego prostego zabiegu może przerosnąć twoje najśmielsze oczekiwania.

Ocet i sól a osad z kubka czy ze szklanki

Ocet w połączeniu z solą jest bardzo skuteczny w usuwaniu osadów tworzących się na powierzchniach szklanek czy kubków. Ocet rozpuszcza pigment tworzący plamy, z kolei sól pełni funkcję ścierną. Jak konkretnie ich użyć? Połącz dwie łyżeczki octu spirytusowego z dwoma łyżeczkami soli. Zmieszaj je do uzyskania jednolitej, gładkiej pasty. Gotowy preparat rozprowadź na powierzchni kubka i odstaw na dziesięć minut. Następnie przetrzyj kubek szmatką i starannie opłucz ciepłą wodą.

Wybielacz a usuwanie osadów z kubka i szklanki

Jeśli wszystkie sposoby zawiodą, zalej kubek wodą i dodaj do niej odrobinę wybielacza. Pozostaw kubek na całą noc, rano umyj go w zmywarce. Dla pewności możesz go jeszcze przepłukać wrzątkiem.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama