Reklama

Jak usunąć nieprzyjemny zapach z butów?

Nieprzyjemny zapach z butów to problem wielu z nas. Jest wyjątkowo wstydliwy, gdy jesteśmy zmuszeni ściągnąć buty w towarzystwie. Powodem może być nadmierna potliwość stóp, materiał nieprzepuszczający powietrza, z którego wykonane są buty, a także nieprawidłowa pielęgnacja obuwia. Z brzydko pachnącym obuwiem można poradzić sobie w prosty sposób i przede wszystkim nie wydając zbyt dużej ilości pieniędzy na preparaty odświeżające. Pomogą ci w tym sprawdzone domowe sposoby, które znajdziesz poniżej.

Reklama

Soda oczyszczona

Soda oczyszczona posiada wiele praktycznych zastosowań. Jednym z nich jest usuwanie przykrych zapachów zarówno z ciała, odzieży, jak i z mebli. Jeśli twoje buty nieprzyjemnie pachną, wsyp do każdego z nich łyżeczkę sody oczyszczonej i pozostaw na noc. Soda wchłonie nieprzyjemny zapach i brud, a twoje buty rano będą pachniały jak nowe!

Szałwia

Szałwia doskonale pochłania nieprzyjemne zapachy. Można przygotować z niej kadzidełka, które oczyszczą powietrze, a także odświeżające woreczki do szafy lub lodówki. Szałwia usunie również nieprzyjemny zapach, bakterie oraz brud z butów. By przekonać się o jej działaniu, wsyp do każdego buta łyżeczkę suszonej szałwii lub włóż po dwie gałązki świeżego zioła. Zapewniamy, że buty będą pięknie pachnieć!

Olejek z drzewa herbacianego

Olejek herbaciany działa najbardziej dezynfekująco ze wszystkich naturalnych olejków. Szybko usuwa nieprzyjemne zapachy, szczególnie z odzieży i lodówki. Można go kupić w sklepach zielarskich, aptekach i niektórych drogeriach. Jak usunąć nieprzyjemny zapach z butów za pomocą olejku herbacianego? To proste - minimum dwa razy w tygodniu dodaj do butów kilka kropel olejku i najlepiej pozostaw na noc. Olejek nie tylko usunie nieprzyjemny zapach z butów, ale także odświeży je i wyeliminuje bakterie.

Lakier do włosów

To jeden z najbardziej oryginalnych i być może najmniej znanych sposobów odświeżania butów, ale naprawdę działa! Substancje, które występują w lakierze do włosów wykazują działanie dezynfekujące, stąd jego charakterystyczny zapach podobny do silnego środka czyszczącego. Jeśli twoje buty ciągle nieprzyjemnie pachną, spryskaj ich wnętrze dokładnie lakierem do włosów i pozostaw na noc. Najlepiej zrób to na świeżym powietrzu.

Skórka z pomarańczy lub cytryny

Skórka z pomarańczy i cytryny to naturalne „pochłaniacze” brzydkich zapachów. Ponadto, wykazują właściwości czyszczące, dezynfekujące i antybakteryjne. Kilkucentymetrowa skórka cytrusa pozostawiona na noc w bucie odświeży go, usunie nieprzyjemny zapach i bakterie, a także nada butom przyjemny zapach soczystego owocu.

Jeśli chcesz usunąć przykry zapach z obuwia, nie musisz wydawać pieniędzy na drogie preparaty odświeżające. Wypróbuj domowe sposoby, które są równie skuteczne, a z pewnością dużo tańsze.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama