Reklama

Jak usunąć nieprzyjemne zapachy w pomieszczeniach w domu?

Czy kiedykolwiek miałaś problemy z nieprzyjemnymi zapachami w domu lub mieszkaniu? Na pewno nie raz borykałaś się z silnym zapachem po smażeniu czy też gotowaniu, którego nie da się wywietrzyć ponieważ przesiąka nim całe pomieszczenie wraz z ciuchami osób będących w mieszkaniu. Oczywiście w marketach są dostępne różne odświeżacze powietrza o różnych zapachach. Jednak takie odświeżacze tylko maskują przykre zapachy, nie powodując ich usunięcia. Co zrobić kiedy nasz dom przesiąknął niezbyt przyjemnym zapachem? Najlepiej użyć domowego pochłaniacza brzydkich zapachów, który możesz zrobić sama w domu.

Reklama

Co jest potrzebne do zrobienia pochłaniacza?

Wystarczy tylko:

- para rajstop

- proszek do pieczenia

- nożyczki

- opcjonalnie olejek eteryczny o ulubionym zapachu

Jak krok po kroku zrobić pochłaniacz?

Odcinamy kawałek rajstopy, najlepiej tą część od palców w górę, tak mniej więcej do połowy długości. Następnie napełniamy go niedużą ilością proszku do pieczenia. Możemy wsypywać proszek do pieczenia nad pustym słoikiem, dzięki temu sposobowi unikniemy niepotrzebnego bałaganu. Gdy już nasypiemy proszek do rajstopy to możemy dodać kilka kropli olejku eterycznego o wybranym zapachu – olejek eteryczny kupimy w aptece lub sklepie z naturalnymi produktami.

Kiedy już proszek z olejkiem będą wsypane, przewiązujemy węzeł na końcu nogawki, aby proszek się nie wysypał. Mamy teraz gotową piłeczkę, która zadziała jak pochłaniacz nieprzyjemnych zapachów. Możemy bez przeszkód umieścić ją w kuchni, salonie, czy łazience. Równie dobrze sprawdzi się w torbie podróżnej, szufladzie, szafie, a nawet butach czy na dnie kosza na pranie. Spróbuj, a przekonasz się sama, że jest to świetny sposób, aby pozbyć się nie świeżego zapachu z naszego mieszkania i życia.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama