Reklama

Jak usunąć gumę do żucia ze spodni za pomocą octu?

W którymś momencie naszego życia, guma przykleja się do ciuchów. Wystarczy usiąść w autobusie czy na ławce. Wiele dzieci sprawia swym mamom niespodziankę wracając ze szkoły z przyklejoną do spodni gumą. Nie martw się, znając ten sposób usuniesz gumę w mgnieniu oka. Jeśli metoda z mrożeniem gumy nie pomaga, wówczas pozostaje tylko ocet. W dalszej części artykułu dowiesz się jak usunąć uporczywą gumę ze spodni.

Reklama

Do usunięcia gumy ze spodni potrzebujemy ¼ szklanki octu. Ocet zagotowujemy, musi być gorący. W tym czasie układamy spodnie na płaskiej powierzchni. Gdy ocet jest gorący, namocz w nim kawałek ręcznika lub szmatki. Skup się na mniejszym obszarze, pocierając gumę szmatką. Zauważysz, że guma staje się elastyczna i gorąca.

Teraz będziesz potrzebować tępego narzędzia np. z zestawu do manicure, odpychacza do skórek. Szybko i delikatnie zdrapuj gumę ze spodni, staraj się zeskrobać jej jak najwięcej. Jeśli guma nadal mocno trzyma się materiału powtórz czynność, tyle razy ile uważasz za konieczne.

Po usunięciu większych fragmentów gumy, pora na usunięcie fragmentów mocno wtartych w materiał. W tym celu zamocz ten fragment spodni w occie i szybko trzyj starą szczoteczką do zębów. Ostatnie fragmenty gumy zostały usunięte. Teraz pozostaje tylko wyprać spodnie.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama