Reklama

Jak usunąć etykiety z butelek?

Pewnie wiesz jak trudno usunąć etykietkę z butelki lub słoika. Już nie musisz niszczyć paznokci, by pozbyć się uporczywej etykietki ze słoika. Wszystko czego potrzebujesz to odrobinę sody oczyszczonej i oleju. Oto prosty sposób na usunięcie papierowych etykietek.

Reklama

Jeśli usuwasz etykietki z kilku butelek naraz namocz je w ciepłej wodzie. Jeżeli tylko jedną, nie marnuj wody i zanurz ją w większym pojemniczku. Zostaw je w wodzie przynajmniej na godzinę. Usuń najwięcej papieru jak tylko się da. Po zerwaniu papieru pozostanie ana butelce klej, któremu nie pozwól wyschnąć. Mokry klej będzie łatwiejszy do usunięcia.

Przygotowujemy pastę, która usunie klej z butelki. W równych proporcjach zmieszaj ze sobą sodę oczyszczoną i olej. Może to być olej kokosowy, oliwa lub olej. Wybór należy do ciebie. Powstałą pastę rozetrzyj na śladach po kleju etykietki.

Szczoteczką lub szorstką gąbkę zetrzyj klej z butelki. Gdy cały klej po etykietce zostanie usunięty, umyj butelki w wodzie z odrobiną mydła. Pasta z sody usunie również nadruki dat na butelkach i słoikach.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama