Reklama

Jak usunąć brud i tłuszcz z naczyń kuchennych?

Codzienne używasz garnków do przygotowywania żywności. W którymś momencie zauważasz jakie są zabrudzone od tłuszczu i resztek jedzenia. Niestety większość dostępnych na rynku środków czyszczących zawiera wiele szkodliwych substancji, które mają wpływ na naszą skórę. Powodują reakcje alergiczne i inne problemy zdrowotne. Nie są też obojętne dla środowiska. Aby naczynia były czyste nie musisz wydawać dużo pieniędzy. Oto kilka sztuczek, by oczyścić przybory kuchenne naturalnie.

Jak usunąć tłuszcz z dna garnka?

Jeśli chcesz usunąć tłuszcz, który przywarł do spodu garnka lub patelni, użyj ziemniaka. Przetnij na pół średniej wielkości ziemniaka i posyp spód garnka sodą oczyszczoną. Potrzyj garnek połówką ziemniaka, jak gąbką. Nie będziesz zawiedziona efektem.

Jak wyczyścić wnętrze garnka?

Gdy do wnętrza garnka przywarły resztki jedzenia, które za żadne skarby nie chcą zejść, sięgnij wtedy po torebkę herbaty. Weź torebkę herbaty, nieużywaną i użyj jej jako gąbkę. Potrzyj wnętrze naczynia i w kilka sekund pozbędziesz się tłuszczu i brudu. Możesz potrzebować kilku torebek herbaty, więc wybierz te tańsze.

Jak usunąć tłuszcz i brud z zewnątrz garnka?

Nie jest trudno usunąć tłuszcz z zewnątrz garnka. Gdy na zewnątrz garnka dojrzysz plamy z tłuszczu, znajdź większy garnek. Do większego garnka nalej wody i dodaj 4-5 łyżek sody oczyszczonej. Umieść garnek na kuchence i gotuj na ogniu przez 30 minut. Ta metoda wymaga więcej czasu, lecz jest niezawodna.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama