Jak umyć płytę indukcyjną? Zadbaj o połysk w kilka minut

Częste użytkowanie płyty indukcyjnej sprawia, że staje się porysowana i brudna. Przygotowywanie posiłków wymaga czystej i schludnej przestrzeni. Sprzęt warto wyczyścić z pomocą domowych środków czystości. Jak umyć płytę indukcyjną? Wyjaśniamy.

Co niszczy płytę indukcyjną?

Powodem niszczenia płyty indukcyjnej są przede wszystkim naczynia. Jeśli ich powłoka jest zużyta, mogą zrobić wiele szkód. Wraz z procesem starzenia się powłoki garnków, pojawia się na nich rdza i ostre zadziory. To one powodują porysowanie płyty indukcyjnej. Rysy nie zawsze chcą zejść i przysparzają sporo kłopotów. Często spotykane są również okrągłe ślady odciśnięte od dna naczyń. Jak sobie z nimi poradzić?

Polecamy: Chcesz się pozbyć pająków z domu? Spryskaj tym okna oraz drzwi

Reklama

Skórka z banana na rysy

Pierwszą opcją jest wykorzystanie skórki z banana. Ma właściwości lekko ścierające i jest to sposób ekologiczny oraz naturalny. Wewnętrzną częścią skórki pocieraj zarysowania i chwilę odczekaj. Następnie wilgotną szmatką zetrzyj resztki miąższu. Na sam koniec wytrzyj czyszczoną powierzchnię do sucha i gotowe. Skórką bananową warto też wyczyścić przypalone dno garnków i patelni. Postępuj dokładnie w ten sam sposób. Dzięki temu nie będą zostawiać nieefektownych śladów na indukcji.

Spirytus w walce z brudem

Jeśli rysy są większe i nie chcą zejść, wykorzystaj spirytus. Na początek nawilż szmatkę ciepłą wodą i przetrzyj brudną powierzchnię. Dopiero potem na suchą ścierkę nanieś spirytus i pocieraj delikatnie rysy. Zrób najpierw test na mniejszej powierzchni, by mieć pewność, że nie zniszczy to powłoki urządzenia. Ślady powinny zniknąć w mgnieniu oka. Jeśli efekty nie są zadowalające, to warto użyć sody oczyszczonej. Ma właściwości, które pozwolą zetrzeć resztę smug i rys.

Zobacz:

Jak samodzielnie czyścić ekspres do kawy? Odkamienianie raz w miesiącu to za mało

Czyszczenie okapu domowymi specyfikami. Sprzątanie pójdzie jak z płatka

Porysowana płyta indukcyjna. Jak domowymi sposobami usunąć zarysowania?

INTERIA.PL
Powiązane porady

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama