Reklama

Jak ułatwić sobie sprzątanie?

Jeśli szukasz bezpiecznych i naturalnych sposobów czyszczenia powierzchni w domu ten artykuł jest dla Ciebie. Sprawdź najlepsze i najtańsze metody na przygotowanie ekologicznych środków czystości.

Reklama

Jeśli chcesz pozbyćsię przykrego zapachu z kuchenki mikrofalowej, wlej do miski ocet i wstaw go na kilka minut do środka.

Przygotuj odświeżacz do kubła na śmieci. W foremce do kostek lodu umieść kawałki cytryny i zalej octem. Zamroź. Co kilka dni wrzuć jedną kostkę do kubła na śmieci.

Oszczędź czas i wodę umieszczając w zmywarce naczynia i zabawki swoich dzieci.

Ocet również przyda się do czyszczenia ram okiennych. Wyczyść trudno dostępne miejsca patyczkami do uszu zanurzonymi w occie. Na koniec użyj papierowych ręczników.

Usuń plamy i resztki jedzenia z piekarnika mieszaniną sody oczyszczonej i wody. Wyszoruj delikatnie wnętrze piekarnika i przetrzyj na koniec szmatką.

Obrazy olejne są trudne do utrzymania w czystości. Z całą pewnością nie można używać płynnych środków do ich czyszczenia. Jaki jest najprostszy sposób na pozbycie się kurzu i brudu? Wystarczy przetrzeć obraz wnętrzem przekrojonej, świeżej bułki.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama